Page Defrag defragmentacja pliku pagefile.sys

Witam,

No przyszłość, to nie musisz nigdy defragmentować pagefile.sys, w zależności od tego, jak ustawisz rozmiar stronicowania. Gdy ustawisz stronicowanie na sztywno, to pagefile.sys nie będzie się fragmentował. http://forum.dobreprogramy.pl/jaka-pami%C4%99%C4%87-wirtualna-przy-1024mb-ramu-t479864/

arro1

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

PageDefrag to programik wyłącznie dla Windows’a XP! Jeśli go uruchomiłeś na tym systemie, to niech chodzi, ale z warunkiem poniżej. Jeśli - przez pomyłkę - uruchomiony jest na innym systemie, to przerwij (zrestartuj) komputer.

PS. Przed jego użyciem należy normalnie zdefragmentować partycję systemową defragmentatorem systemowym - jeśli tego nie zrobiłeś, przerwij i zrób to teraz - a następnie użyć Page Defrag. Cały czas mówię o XP-ku.

Dobrze, więc chcąc ustawić na sztywno jaką proporcją się kierować? Mam czasami problem z bardziej skomplikowanymi projektami w Ai (są wywalane).

WinXP 32bit, 4 GB RAM. Kości nie wchodzą w rachubę bo i tak nie obsługuje więcej niż 4GB.

 

Tak, defrag na XP 32bit.

Spróbuję jeszcze raz, chociaż i tak przerwałem na sztywno bo czas i wycie wentyla na procku ponad 3 godz. mnie przeraźił.

Ale właściwie po przerwaniu i tak wynik wszędzie jest Fragment: 1 czyli dobrze.

Jeśli wszędzie “jedynki” to jest OK.

Przy 4 GB RAM i dużych projektach graficznych radzę plik stronicowania ustawić min. i max na 3072 MB (nie będzie się fragmentował), zrestartować komputer, po czym jeszcze raz użyć PageDefrag i sprawdzić, czy wszędzie są “jedynki”. Proporcje RAM do “pagefile” nie są ważne. Ważne do czego służy komputer. Czym więcej grafiki, gier itp. tym większy plik stronicowania.

Defrag C, ustawiłem na sztywno 3072 MB i i zapuściłem PageDefrag ale jest jakiś problem z tym programem ponieważ nie startuje systemu po defragmentacji tylko go zwiesza jakby cały czas defragmentował - 4,5 godz. to jakiś absurd więc znowu na ostro wyłączyłem i jest wynik:1

Nie wiem czy mu nie ustawić na sztywno 4096 MB ale czy ma to sens ponieważ sys. widzi i tak 3.25 GB

Zobaczę jak przełoży się to przy projektach w Ai czy Ps.

Może macie jakieś pomysły na lepsze wykorzystanie RAM-u

Fakt! Absurd! Zastanawiam się, czy jakiś inny program startuje Ci razem z PageDefrag podczas restartu komputera? No, ale to tylko Ty możesz stwierdzić.

Co to ma za znaczenie?

To nie pamięć fizyczna RAM i te dwie wielkości się w żaden sposób nie dodają ani nie są od siebie zależne.

Nic Ci tu plik wymiany nie da większą wydajność z programach da ci tylko lepszy komputer, defragmentujac plik wymiany tracisz tylko czas. Kup więcej ramu wydajniejszy sprzęt i na Boga zmień system bo XP do programów graficznych się nie nadaje na Windows od Visty i nowszych takie programy dostają skrzydeł.

Naturalnie, że tak po prostu ad tego wycia coolera przy defragu  4,5 godz. dziwne rzeczy w głowie się rodzą.

 

Masz rację, doskonale o tym wiem i mam tego świadomość. Ale nie wiem czy pamiętasz jak nie było Visty, Win7, Win8 a grafika powstawała i dalej się tworzy również na staruszku XP. Mój błąd to XP 32bit bo 64-ka dałaby możliwość rozbudowy pamięci.

Zauważ że z czasem powstawania nowszysz systemów, które dają więcej możliwości, programy graficzne te możliwość wykorzystują, czyli co z tego że masz ps4 czy ps6 ma XP będą chodzić tak samo na Vista, 7… Dostaną przykładowo dostęp do GPU i skoczy wydajność.