Page Defrag defragmentacja pliku pagefile.sys


(Artoss) #1

Witam,


(Bogdan_G) #2

No przyszłość, to nie musisz nigdy defragmentować pagefile.sys, w zależności od tego, jak ustawisz rozmiar stronicowania. Gdy ustawisz stronicowanie na sztywno, to pagefile.sys nie będzie się fragmentował. http://forum.dobreprogramy.pl/jaka-pami%C4%99%C4%87-wirtualna-przy-1024mb-ramu-t479864/


(Agatonster) #3

arro1

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(system) #4

PageDefrag to programik wyłącznie dla Windows’a XP! Jeśli go uruchomiłeś na tym systemie, to niech chodzi, ale z warunkiem poniżej. Jeśli - przez pomyłkę - uruchomiony jest na innym systemie, to przerwij (zrestartuj) komputer.

PS. Przed jego użyciem należy normalnie zdefragmentować partycję systemową defragmentatorem systemowym - jeśli tego nie zrobiłeś, przerwij i zrób to teraz - a następnie użyć Page Defrag. Cały czas mówię o XP-ku.


(Artoss) #5

Dobrze, więc chcąc ustawić na sztywno jaką proporcją się kierować? Mam czasami problem z bardziej skomplikowanymi projektami w Ai (są wywalane).

WinXP 32bit, 4 GB RAM. Kości nie wchodzą w rachubę bo i tak nie obsługuje więcej niż 4GB.

 

Tak, defrag na XP 32bit.

Spróbuję jeszcze raz, chociaż i tak przerwałem na sztywno bo czas i wycie wentyla na procku ponad 3 godz. mnie przeraźił.

Ale właściwie po przerwaniu i tak wynik wszędzie jest Fragment: 1 czyli dobrze.


(system) #6

Jeśli wszędzie “jedynki” to jest OK.

Przy 4 GB RAM i dużych projektach graficznych radzę plik stronicowania ustawić min. i max na 3072 MB (nie będzie się fragmentował), zrestartować komputer, po czym jeszcze raz użyć PageDefrag i sprawdzić, czy wszędzie są “jedynki”. Proporcje RAM do “pagefile” nie są ważne. Ważne do czego służy komputer. Czym więcej grafiki, gier itp. tym większy plik stronicowania.


(Artoss) #7

Defrag C, ustawiłem na sztywno 3072 MB i i zapuściłem PageDefrag ale jest jakiś problem z tym programem ponieważ nie startuje systemu po defragmentacji tylko go zwiesza jakby cały czas defragmentował - 4,5 godz. to jakiś absurd więc znowu na ostro wyłączyłem i jest wynik:1

Nie wiem czy mu nie ustawić na sztywno 4096 MB ale czy ma to sens ponieważ sys. widzi i tak 3.25 GB

Zobaczę jak przełoży się to przy projektach w Ai czy Ps.

Może macie jakieś pomysły na lepsze wykorzystanie RAM-u


(system) #8

Fakt! Absurd! Zastanawiam się, czy jakiś inny program startuje Ci razem z PageDefrag podczas restartu komputera? No, ale to tylko Ty możesz stwierdzić.


(Cedar) #9

Co to ma za znaczenie?

To nie pamięć fizyczna RAM i te dwie wielkości się w żaden sposób nie dodają ani nie są od siebie zależne.


(bart86) #10

Nic Ci tu plik wymiany nie da większą wydajność z programach da ci tylko lepszy komputer, defragmentujac plik wymiany tracisz tylko czas. Kup więcej ramu wydajniejszy sprzęt i na Boga zmień system bo XP do programów graficznych się nie nadaje na Windows od Visty i nowszych takie programy dostają skrzydeł.


(Artoss) #11

Naturalnie, że tak po prostu ad tego wycia coolera przy defragu  4,5 godz. dziwne rzeczy w głowie się rodzą.

 

Masz rację, doskonale o tym wiem i mam tego świadomość. Ale nie wiem czy pamiętasz jak nie było Visty, Win7, Win8 a grafika powstawała i dalej się tworzy również na staruszku XP. Mój błąd to XP 32bit bo 64-ka dałaby możliwość rozbudowy pamięci.


(bart86) #12

Zauważ że z czasem powstawania nowszysz systemów, które dają więcej możliwości, programy graficzne te możliwość wykorzystują, czyli co z tego że masz ps4 czy ps6 ma XP będą chodzić tak samo na Vista, 7… Dostaną przykładowo dostęp do GPU i skoczy wydajność.