PAGE FAULT IN NONPAGED AREA / win32k.sys podczasz gry

Witam

Potrzebuje pomocy w pewnej sprawie. Od pewnego czasu podczas grania w różne gry zaczyna mi wywalać bluescreeny po jakiś 10-15 minutach gry. Na początku w bluescreenie pisało o WIN32k.sys, myslałem że to od sterowników od grafy, tak pisało na necie… wiec przeinstalowałem stery na najnowsze, począwszy od NVIDIA do PHYSIX-a po DIRECTA (wszystko w najnowszych wersjach dla mojego modelu karty)… Bład zamienił sie na zwykłęgo bluee screena bez zrzutu, po prostu niebieski ekran z PAGE FAULT IN NONPAGED AREA, i zaciety głos z głosników od gry. Prędzej bład pojawiał się sporadyczniej i nie w każdej grze. Ostatnio już w wszystkich. Zaczeło się od DRIVERA SAN FRANSISCO, potem dotkneło mojego kochane CODA MW na multi, teraz juz złapało także wszystko inne. Czasami bład pojawiał się jako zwykly CRASH gry od głównego pliku exe danej gry.

Nie wiem co jest powodem wystepowania tego błedu, formata nie chce robić… komp ma zadbany rejestr czyszczony Tune Upem Trialem oraz CCleanerem dosyc czesto, rejestr defragmentowany, komputer bez wirusów (AVAST 6.0 PRO). Ogólnie na kompach znam się bardzo dobrze. Ale chce rozwiazać ten problem bez formata. Poczytwałem troche na necie o tym zjawisku, ale mozliwości jest duzo. Fakt mój komputer może być troche zakurzony, bo jade z otwartą obudową, ale nie wiem czy to by mogło być problemem. Błąd wyskakuje tylko podczas gier wymagających dobrego sprzętu. W jakis małych grach zjawisko to nei występuje. Nic w komputerze nei było zmieniane, może raz chwilowo podłaczony dysk, ale to nie ma znaczenia. juz predzej to zjawisko się objawiało.

Specyfikacja komputera:

Nigdy z nim problemów nie miałem… komp bardzo fajny wiekszosc gier w wysokich detalach w full hd (nie licząc crysisa któego właczyc musiałem na high w 1600), gta 4 (srednie w full hd), wiedzmin 2 (srednio wysokie w full hd), takie tam assasynki, feary 3 bez problemu na full hd i high z klatakami okolo 40-50. Problemów z temperaturami nie mam wiekszych w okresie zimowym:) w grach w granicach około 60-70 stopni karta i proc. Windows moze byc jakims problemem, ale raczej bedzie chodzic o jakies wpisy czy błędy jego. bo tej wersji uzywam od kilku lat i nigdy problemow nie było. Obstawiam na jakies sterowniki, albo syf w obudowie. na dysku jest czysciutko…:slight_smile:

Ogolnie rzecz biorąc nie wiem co to może być, co jest powodem tego problemu… prosze o pomoc w jak najszybszym czasie… na wiecej pytan odpowiem w kazdej chwili…

Przydałby się raport BluescreenWiev instrukcja szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html Możliwe że wybrałeś niewłaściwy dział.

Zrobie raport w poniedzialek jak się uda…:slight_smile: nie bawiłem sie jeszcze tym programem… Dział wybrałem taki, bo jak szukałem informacji o tym bluescreenie to wlasnie w tym dziale znalazlem takie informacje… RAPORT W PONIEDZIAŁEK…:slight_smile:

Witam! Mam taki sam problem jak kolega “Page deflaut…” itd. Moje pytanie jest takie: czy możliwe jest to że ekran ten wyskakuje z powodu starego Biosu video? Bios płyty głównej mam aktualny bo aktualizowałem go miesiąc temu. Na Evelast pisze mi teraz że bios jest ok ale bios video jest przestarzały. Taka jest moja diagnoza ale boje się robić update tego biosu bo dzieje mi się to często (niebieski ekran) i boje się że uwale karte podczas updata. Proszę o opinie.