Page fault nonpaged area - niebieski ekran przy starcie XP

Mam taki problem, przy włączaniu systemu Windows XP (niezależnie od trybu uruchamiania) pojawia mi się blue screen z komunikatem “page_fault_nonpaged_area”.

W opisie błędu wspominane jest m. in. o naprawianiu konfiguracji z poziomu trybu awaryjnego (który przecież też się nie odpala). Ponadto można zmienić coś w BIOS-ie… (problem w tym że nie wiem dokładnie co i gdzie??)

Nie pamiętam abym ostatnio coś szczególnego inwestował czy konfigurował, problem wynikł jakby “samoistnie”.

Dodam że mam na laptopie 2 systemy operacyjne, z tym że drugi system jakim Ubuntu 9.10 uruchamia się normalnie! !!

Prawdopodobnie wirus, albo walnięty ram. Wyjmij wszystkie kości ram, zostaw jedną i zrób test programem memtest i w ten sposób przetestuj wszystkie kości, jeżeli wszystkie okażą się sprawne, to prawdopodobnie jakiś rootkit albo wirus uwalił Ci system, tak wiec zostaje format c i reinstall.

Walnięty RAM?? a Ubuntu działa raczej jak zwykle.

Zapiałem dodać że niebieski ekran pojawia się z chwila ładowania pulpitu, wyświetla się nawet kursor.

A można by zrobić jakiejś naprawy z płyty systemu??

Skoro Ubuntu bootuje, to masz już odpowiedź, system do reinstallu. Można zrobić naprawę, ale wątpię że to coś da. W sumie nie zaszkodzi spróboeać jej zrobić. Wciśnij klawisz r po zaakceptowaniu licencji klawiszem f8, wtedy uruchomi się naprawa systemu. :wink:

A czy przy takiej naprawie systemu istnienie ryzyko utraty danych!!??

Pytam bo chcę wiedzieć czy jest sens aby zgrywać to wszystko wcześniej.