PageDefrag 2.2 wywala Windows XP Prof SP2 (?)

PageDefrag działał ładnie. Ale się zakrztusił: no enough room…dla PageFiles (chyba, nie zapisałem) na wstępie, kilka komunikatów że reszta w 1 kawałku - i STOP. Tylko reset.

Z innej partycji i Win 2K (poprzez Partition Magic) dodałem miejsce dla partycji z WIN XP Prof SP2. Przestał krzyczeć o enaugh room, ale i o PAgeFiles też przestał wspominać w ogóle (a zawsze od tego zaczynał komunikat o defragmentacji). I STOP. Tylko reset.

Po resecie zaproponował wszystkie opcje: awaryjne, ostatnia dobra, normalne uruchomienie itd. Tylko że nic nie wchodzi. Przy trybie awaryjnym leci przez chwilę wyliczanka plików, ale nie do końca. Znowu STOP (migający myślnik na początku czarnego ekranu). I tylko reset, a po nim znów propozycje róznych uruchomień ale znów żadna nie działa. ROZPACZ. FORMAT ???

Szukam rady. Za Komputer Swiat nr 25/2005 wchodzę do konsoli odzyskiwania. Mam system, ale mocno ogołocony. Już raz korzystałem z tego, chyba dlatego mam dostęp do System Volume Information. ALE tam nie ma kopii punktów przywracania, bo chyba kierując się jakąś radą zablokowałem tę opcję (bodaj czyszcząc kompa z wirusów).

Proszę o POMOC.

  1. Czy PageDefrag 2.2 mógł tak namieszać?

  2. Czy wobec braku restorów w System Volume Info mogę wykorzystać kopię rejestru zapisaną nie tak dawno na pulpicie, i w jaki sposób (czy tak: klikam, otwiera się, zastępuje automatycznie tę świeżą wykorzystaną na drodze do Konsoli odzyskiwania, przez to bardzo ogołoconą ?)

  3. Podobne do przywracanych - z System Volume Info - kluczy rejestru, których w System… nie ma, widziałem w innym miejscu (nie pamiętam gdzie). Jeśłi znajdę, czy można je wykorzystać, zwłaszcza gdyby były świeższe od kopii rejestru zapisanej na Pulpicie?

Darujcie brak wiedzy. Uczę się. Z oporami, ale… Z góry dziękuję.

Janusz

PS Opis stawiania systemu przy pomocy konsoli odzyskiwania, zamieszczony w Komputer Świat 25/2005 jest nieco inny od znalezionego właśnie na Dobrychprogramach. Czy mogę wrócić do tego tematu ?

Złączono Posta : 05.02.2006 (Nie) 13:46

Uzupełniam: Po kolejnym zatrzymaniu systemu na Komunikacie PageDefrag (wówczas tylko reset), wchodząc przez inną partycję i WIN 2K na partycję z Windows XP Prof SP2 zmieniłem nazwę PageDefragm. Przestał mi się uruchamiać, i wtedy zaczął się pojawiać czarny ekran z propozycjami przeróznych uruchomień (awaryjny z i bez…, ostatnia dobra itd), tyle że nie dających efektów (migający myślnik na początku czarnego ekranu).

Odinstalować PAgeDefragm nie idzie, nie ma plików, o których pisze się na stronach www tego programu. Jak to zrobić ???

Janusz