Pagefile.sys w xp home przeniesienie na inna partycje

Przeglądając pliki w komputerze natrafiłam na plik pagefile.sys u mnie on ma 1.3GB. Czy jest możliwość przeniesienia tego pliku na inną partycje??

Mam pamięć 1GB i często używam programów graficznych oraz programów do rendrowania fraktali.

Tak, jest taka możliwość.

“Mój komputer” - > właściwości - > Zaawansowane - > Wydajność “ustawienia” - > zaawansowane -> Pamięć wirtualna.

Dużo lepszym rozwiązaniem dla programów graficznych było by dokupienie chociaż 1 GB pamięci RAM

Zrobione :slight_smile: Dzięki za pomoc :slight_smile:

Jeśli przenosimy plik pagefile.sys na inną partycję niż systemową,to na partycji systemowej też tworzymy podobny plik z tym że nadajemy wielkość minimalną np. 2 MB i ustawiamy to jako wielkość stałą.W przeciwnym razie system utworzy i tak kopie pagefile.sys na partycji systemowej .A w dodatku plik ten nie będzie widoczny.

niestety, XP jest glupi i dalej korzysta w ramdisku rzedu kilkudziesieciu kB (max 64kB)i ladujac biblioteki czesto musi przerzucac na hdd… wlasnie na partycje systemowa, wiec te 2MB raczej musi byc - w niczym zupelnie nie przeszkadza, bo w trakcie dzialania system nie korzysta z nich, bo to po prostu za malo 8)

przeniesie pliku wymiany na inna partycje ma sens jedynie w przypadku dwoch i wiecej dyskow (chyba, ze partycja systemowa nie jest pierwsza na dysku)

Jak na razie nie pokazał mi się ten plik na partycji winy…

Zobaczy się potem :slight_smile:

llindelou , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Przykładowe przeniesienie pliku stronicowania pagefile.sys na partycję MAGAZYN . Z menu PPM Mój komputer wybieramy Właściwości .

1.jpg

W nowym oknie wchodzimy w zakładkę Zaawansowane przycisk Ustawienia w okienku Wydajność

2.jpg

W kolejnym oknie Opcje Wydajności wchodzimy na zakładkę Zaawansowane okienko Pamięć wirtualna - Zmień

Zaznaczamy dysk logiczny MAGAZYN - opcję Rozmiar niestandardowy i przepisujemy cyfry opisane przy dysku logicznym C-SYSTEM wciskamy Ustaw.

4.jpg

Zaznaczamy teraz dysk SYSTEM opcję Bez pliku stronicowania i wciskamy Ustaw

5.jpg

Pojawi się komunikat: ”Aby wprowadzone zmiany zaczęły obowiązywać konieczne jest ponowne uruchomienie komputera” zatwierdzamy go wciskając OK

6.jpg

Przechodzimy dalej klikając w kolejnych oknach OK. aż do pojawienia się tego komunikatu „Musisz ponownie uruchomić komputer…”

7.jpg

8.jpg

Wciskamy OK. i komputer zostanie zrestartowany a plik stronicowania zostanie przeniesiony z dysku C –SYSTEM , na MAGAZYN.