Pagefile :/

Więc tak. Mam pusy dysk i mam tam napisane że jest ok 6 gb zajęte. Włączyłem widoczność ukrytych plików i nadal nic. Włączyłem 7-zipa i zobaczyłem tam pliki: system volume information i pagefile.sys. Folder usunąłem ale pliku nie mogę a zajmuje on ponad 6 gb. Jak to usunąć?

Zmniejsz rozmiar pliku stronicowania.

Na próbę zmień rozmiar na sztywne progi 512 MiB i restart systemu w celu zmniejszenia pliku. Jak masz pewność, że żaden program go nie wymaga a 512 MiB potrzebne na gwałt to ryzykuj wyłączeniem funkcji.

a czasem to nie było potrzebne tylko na dysku c? zapomniałem dodać że nie mówię o partycji systemowej tylko innej

To na innych można wyłączyć.

a jak to się wyłącza?

Z listy partycja D - Z i u dołu opcji “bez pliku stronicowania”.

Nie chce ci się otworzyć poradnik z “poradykomputerowe.pl” to sprawdź wersje z cache google lub czekaj aż ktoś napisze to z “obrazkami” (“porady komputerowe” nie załączyły pokazu slajdów lub się zgubiły zdjęcia jak aktualizowali szablon/CMS).

http://webcache.googleusercontent.com/search?=cache%3Ahttps%3A%2F%2Fwww.poradykomputerowe.pl%2Foptymalizacja-windows%2Fkonfiguracja-ustawien-pamieci-wirtualnej-w-windows-7.html

już wiem. Przypomniałem sobie że kiedyś jakiś rok temu miałem na tym dysku fortnite i włączyłem to żeby mi nie ścinało a teraz o tym zapomniałem :stuck_out_tongue: