Pająk w natarciu! ;)

Przeglądając komentarze pod artykułem o odkrywcach luk w procesorach AMD znalazłem taki kwiatek:

Jako, że kojarzę tego gostka o którym piszą na stronie do której prowadzi link w komentarzu (czyli Jana Pająka) z dyskusji o SONDZIE na forum SONDY, to postanowiłem zerknąć, cóż takiego go łączy z Adamem Golańskim. Linkowany tekst w komentarzu zawiera takie zdanie:

Dziękuje mojemu przyjacielowi Adamowi Golańskiemu z dobreprogramy.pl za pomoc w napisaniu tego artykułu. Adam studiował fizykę to zna się na temacie.

Nie wierzę… i słusznie! :slight_smile:

O Adamie mamy tam jeszcze jeden artykuł: Adam Golański - cała prawda o nim, ale nie będę linkował, aby nie uwiarygadniać strony “internetowego wariata”.
Znajoma dr fizyki z ww. forum tak go określiła:

internetowy wariat, ufolog, postać kultowa wśród moich znajomych-fizyków… Raz nawet dla jaj zbudowaliśmy Odstraszacz Kosmitów jego projektu i do dziś trzymamy go w pokoju na uczelni. Działa. Na liczniku zawsze 0 ufoludków.

Tomek Pyć kiedyś nam zacytował fragment jego wypocin o autorach SONDY, Andrzeju Kurku i Danku Kamińskim:

Redaktorzy Telewizji Polskiej. Dziwnymi “zbiegami okoliczności” wiadomo mi o aż trzech redaktorach Telewizji Polskiej jacy zginęli w dosyć podobnych okolicznościach, tuż przed tym gdy sytuacja zmuszała ich aby zrealizować programy telewizyjne które miały demaskować prawdę o UFO. W odniesieniu do ich śmierci wprost rzuca się w oczy regularna powtarzalność, jaka wyraźnie podpowiada że wszyscy troje najprawdopodobniej padli ofiarami zamachu UFOnautów. Wszakże w odniesieniu do każdego z nich, z dokonanych przez naszych pasożytów kosmicznych badań przyszłości wynikałoby, że redaktorzy ci zadziałają wydatnie na szkodę okupacyjnych interesów UFO na Ziemi. Dwie pierwsze śmierci z tej serii miały miejsce jeszcze w pierwszej połowie 1988 roku. Zginęli wówczas w wypadku samochodowym redaktorzy Kamiński i Kurek, prowadzący program telewizyjny “Sonda”. Redaktorzy ci niemal dokładnie rok przed datą swojej śmierci wyemitowali odcinek telewizyjnej “Sondy”, w jakim dosyć ostro i sarkastycznie zaatakowali oni badania jakie prowadzę i jakie opisywałem w dostępnych wówczas publikacjach. Ich powierzchowne i szydercze potraktowanie atakowanego tematu wywołało jednak usilne protesty ze strony osób które w owym czasie podzielały poglądy wyrażane w moich publikacjach. Pod naciskiem tych osób owi redaktorzy “Sondy” zdecydowali się przygotować kolejny program telewizyjny, w jakim jednak mieli zaprezentować ten sam temat w bardziej rzeczowy i sprawiedliwy sposób. Niestety ich “wypadek” uniemożliwił wyemitowanie tego rzeczowego i pozytywnego programu “Sondy”.

A po co to tu piszę? Aby ostrzec przed tego typu “internetowymi wariatami”. I jako przykład tego, czego na co dzień w Internecie nie widzimy (przynajmniej ja… ;), a co jednak jest obecne i mąci w głowach ludzi. A potem mamy “teorie” płaskiej Ziemi, podważanie istnienia programu APOLLO i lądowania ludzi na Księżycu oraz masę innego pseudonaukowego bełkotu. A przed tym trzeba się aktywnie bronić!

Wklejam ku przestrodze, ewentualnie dla (wątpliwej) rozrywki:

3 polubienia

Einstein już pół wieku mruga z gwiazdy, bo lepsi w rozumie obalają jego teorie. Kopernik ponad pół tysiąclecia chacha się z płaskiej silnej inteligencji, co w jego teorii się znają lepiej.
Wariatkowo zaczyna się tam, gdzie wariat produkuje się i wygłasza niedouczone prawdy o sianiu budyniu.
Nie dziwi nic…

Dziękuje mojemu przyjacielowi

hurr durr Golański to troll jak śmiał śmieć występować przeciwko Polsce hurr durr

Co tu sie…

Ale prawdą jest, że istnieje w społeczności np. Atomowej Alternatywy (anarcholibki).

@eimi Twój psychofan cały czas jest aktywny?

1 polubienie

Jest wolność słowa :slight_smile: każdy ma prawo wierzyć w to co chcę :slight_smile: oczywiście to żart, każdy wie, że wolność słowa to bajeczki dla amerykanów, gościu pewnie za chwilę zostanie zbanowany :smiley:

Nie sądzę, aby ktoś go zbanował, dał tylko link do jakiegoś bloga z “teoriami” spiskowymi. Nie wiem, czy wszystkie wywody tam są głupie, bo przecież nie przeglądałem całości, może nie, mi wystarczył rzut oka na linkowany tekst o tym, że “Hawking został wypchany i umieszczony na zdalnie sterowanym wózku, a „jego” głos symulowany był przez syntezator.”
Teraz widzę też, że ta strona ma innego autora, to jakiś “Jacek K.”
Tylko czemu ma służyć wielki tytułowy napis “Jan Pająk”? Nieważne. Generalnie mi chodzi o to, aby nie brać bezkrytycznie wszystkiego, co się znajdzie w Internecie, a tytułowego Pająka traktować wyjątkowo ostrożnie. :slight_smile:

Wiedz że coś się dzieje :

Niedawno wrócił na dp jako “Kamil_Koretertgrt”

Sporo go, a na punkcie moim, mojej żony i mojej psy to ma niezłe loty. Ma żal o to, że został wyrzucony kiedyś z jednej grupy na facebooku, której byłem kiedyś jednym z administratorów. Został wyrzucony głównie za sposób, w jaki odnosił się do innych użytkowników, głównie kobiet.

Specyficzna postać, nie wiem czy groźna, ale zaciekła na pewno.