Pakie błąd zalezności po instalacji środowiska pantheon

Mam taki problem wczoraj na kubuntu 18.04 próbowałem zainstalować środowisko phanteon więc wydałem polecenie apt install elementary-desktop i instalował, ale w czasie instalacji wystąpił problem z zależnościami, a mianowicie pakiet gsignond wczodzi w interakcje z pakietem signond i teraz nie wiem co z tym fantem zrobić, po instalacji nie ma do wyboru środowiska pantheon w menadżerze xorg, a środowisko KDE Plasma zmnieniło cziocnki na inne.

(Odczytywanie bazy danych … 392601 plików i katalogów obecnie zainstalowanych.)
Przygotowywanie do rozpakowania pakietu …/gsignond_1.1.0~r509+pkg4~daily~ubuntu5.0.1_amd64.deb …
Rozpakowywanie pakietu gsignond (1.1.0~r509+pkg4~daily~ubuntu5.0.1) …
dpkg: błąd przetwarzania archiwum /var/cache/apt/archives/gsignond_1.1.0~r509+pkg4~daily~ubuntu5.0.1_amd64.deb (–unpack):
próba nadpisania “/usr/share/dbus-1/services/com.google.code.AccountsSSO.SingleSignOn.service”, który istnieje także w pakiecie signond 8.59+17.10.20170606-0ubuntu1
Wystąpiły błędy podczas przetwarzania:
/var/cache/apt/archives/gsignond_1.1.0~r509+pkg4~daily~ubuntu5.0.1_amd64.deb
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

Postaw to Kubuntu 20.04, albo lepiej KDE Neon. Na świeżo. Jak dasz taką samą nazwę użytkownika i hasło, to nie stracisz ustawień pulpitu, czy programów. Tylko nie formatuj /home

1 polubienie

Narazie chyba postawie na osobne partycji bo i tak mam dwie systemowe, ale jeszcze się zastanowie.

Jakie dwie systemowe?
Pokaż
sudo fdisk -l

Chodzi o to, że na starszej mam debiana zainstalowanego którego nie używam.

Po co go trzymasz? Wywal i rozszerz partycję systemową obecnego Kubuntu 18.04

Lepiej Kubuntu. Bardziej stabilne. Miałem oba, i KDE neon się szybko wysypał. Kubuntu mam kilka miesięcy, działa cały czas :slight_smile:

Potwierdzam. Robiłem tak wiele razy, działa świetnie :wink: