Pakiet ArcaVir i firewall Comodo?


(Duncaen) #1

Witam. Zainstalowałem upolowanego ArcaVira i mam pytanie, ponieważ jak przeglądałem opinie użytkowników o ArcaVir to często padały stwierdzenia że ma bardzo słabego firewalla: Czy warto zastąpić firewalla ArcaVira (wyłączając go - dezaktywując) firewallem Comodo (instalując go w kompie) ???

Czy nie będzie problemów, że ArcaVir będzie w jakiś sposób gryzł się z Comodo, chciał na siłę włączać swojego firewalla itp...?

I przede wszystkim czy warto to robić czy faktycznie ten firewall ArcaVira jest taki słaby jak często to można zobaczyć w komentarzach i opiniach?


(Zbysiek4) #2

Szcerze to powiem, abyś sam wypróbował tego z ArcaVira, bo komentarze są różne :slight_smile:


(Grzegorz Ch) #3

pakiet pracuje dość dobrze, nie zamula komputera, tak jak inne tego typu pakiety, np panda, mks. Niestety firewall jest dość ubogi np w porównaniu z tym w Kasperskym. wszystko zależy jednak od wiedzy użytkownika, czy potrzebuje dodatkowych opcji.

Często jest tak, że osobie, o dość słabej wiedzy komputerowej, instaluje się pakiet zabezpieczeń o dość rozbudowanych opcjach, z których w żaden sposób osoba ta nie może skorzystać, nie wie nawet jak postąpić z komunikatami z pytaniem o zatwierdzenie jakiegoś zdarzenia.


(Duncaen) #4

No ja mam w kompie stacjonarnym Kaspersky'ego a w pracy do NOD32 zainstalowałem Comodo i w obu firewallach mogę w łatwy sposób zablokować poszczególne programy (aplikacje) aby nie mogły łączyć się z siecią (tak zrobiłem w pracy z programem który "szpieguje" to co sie robi na kompie i przesyła na bieżąco do administratora: zablokowałem plik anutest.exe i admin sie zdziwił, że z mojego kompa nic nie idzie do niego...). W ArcaVir nie mogę znaleźć takiej podstawowej możliwości (może źle szukam? Jest taka możliwość??) i nie wiem jak zrobić Tryb Ukrycia tak jak w Kaspersky. No i też kwestia samej skuteczności firewalla - czy nie puszcza tego co nie powinien


(Tomekolszewski) #5

pogoneiro , ja za to nie polecam ArcaVira. Zainstaluj NOD32 albo KAV do tego firewall Comodo lub PC Tools Firewall Plus (tego ostatniego sam używam - bardzo dobre tworzenie reguł i w miarę zaawansowany). ArcaVir nie tyle co firewalla ma słabego, ale jeszcze ArcaHTTP pozostawia dużo do życzenia (wolno filtruje i przepuszcza). Oprócz tego interfejs jest toporny i zbyt wybajerzony (tu kasper i najnowszy nod/ eset ss królują). Mówię zaróno o wersji ArcaVir 2007 jak i 2008. Ja nie dziwie się producentowi ArcaVira, że daje go w TP za darmo na 3 lata, albo licencje na dp...

edycja:

przepraszam, nie zauważyłem daty ostatniego postu w tym temacie.


(Duncaen) #6

Niestety takie połączenie tzn. Arca Vir 2008 i comodo 3 to jeden wielki problem. U mnie przy pierwszej próbie zainstalowania Comodo po restarcie czarny ekran. Po drugiej próbie (po przywróceniu systemu do punktu sprzed instalacji) udało sie zainstalować na tyle że po restarcie system sie niby uruchomił, ale nie reaguje na żadne działanie: myszka sie porusza ale nie mogę nic nią zrobić, ani uruchomić programu, ani otworzyć katalog ani zamknąć systemu, po prostu zero reakcji a użycie procka cały czas 0% - tak jakby wszystko zostało zablokowane. System to Vista Home Basic. Nadmienię że w Arca Vir wyłączyłem oczywiście firewalla a także monitor rejestru, żeby sie nie gryzły. Może trzeba przy instalacji Comodo wybrać inne opcje, ale że po angielsku jest to ja wybierałem te co są domyślnie zaznaczone.

Może komuś udało sie poprawnie zainstalować Comodo z ArcaVirem ????