Pakiet bezpieczeństwa dla laptopa

Witam wszystkich,

Czy ktoś mógłby mi polecić pakiet bezpieczeństwa na laptopa o niezbyt wygórowanej wydajności (C2D LV 1,4 GHZ, 1GB RAM, Win XP)? Teraz mam Nortona 360 i jest to tak niewyobrażalny ■■■■, że szkoda gadać. Po uruchomieniu komputera z hibernacji przez dobrych parę minut miele dyskiem skanując pliki systemowe (wiem że to dobrze, ale nie na baterii!).

Teraz szukam pakietu, który ochroni przed zagrożeniami ale przy tym będzie zjadał mało zasobów i umiał się zachować po hibernacji czy stand-by. Najlepiej gdyby był to pakiet antywirus + internet security. Czy ktoś może mi coś polecić (rzecz jasna nie musi być darmowe)?

Pozdrawiam,

goto

KIS

do tego AVG Antispyware, Ad-aware. Spybot

uzywam tego od roku i żadnych problemów

W tej chwili w fazie testów beta jest nod32 3.0 (eset smart security).

Korzystam z tego zestawiku od dość dawna i polecam. Bardzo udany program av + fv + as. Polecam. Jeśli jednak chcesz coś co nie jest w testach to kup KIS.

Kaspersky Internet Security 7.0 + Spybot S&D :slight_smile:

Płatne nie znaczy lepsze.

Darmowy pakiet : Program antywirusowy Avira (W necie jest darmowa wersja premium na 6 miesięcy.) , do tego darmowy firewall - Jetico. Uzupełnienie do wyżej wymienionych programów - ProtoWall(Poszukaj instrukcji instalacji programu , bo dla początkujących jest on dość skoplikowany).

kaspersky internet security 7. bez dwóch zdań polecam. używam kilka lat i nie ma żadnych problemów

To dobrze skonfuguruj ten pakiet i nie będziesz miał problemów, domyślnie to on się instaluje jak na stacjonarnym PC i trzeba mu wbić do fgłowy że to laptop i na baterii nie maożna skanowac plików systemowych itp… Opcje sa w opcjach, tam jest dużo opcji :slight_smile: