Pakiet Comodo czy MS Defender z jakimś freeAV?

Witam,

właśnie przeinstalowałem Vistę na swoim notebooku Dell, mam tu 3 GB ramu i chcę z tego w pełni korzystać

czy instalacja Comodo Internet Security jest rzeczywiście takim dobrym rozwiązaniem?

Czy po prostu zostawić włączony Windows Defender i doinstalować do tego Avast czy tam Avira?

Jakie jest Wasze doświadczeni w tej sprawie?

P.S. mam na myśli doświadczenie “w praniu”, a nie przeczytane gdzieś komentarze.

Wchodzą w grę tylko rozwiązania bezpłatne do użytku domowego.

Pozdrawiam.

To zależy od Ciebie - CIS to jak wyżej wspomniałeś pakiet - a więc antwyir, zapora, piaskownica itd. Po odpowiedniej konfiguracji nic więcej do szczęścia nie będzie Ci potrzebne. Avira - sam posiadam, nie narzekam. Razem z kilkoma innymi programami stanowi niezłe rozwiązanie. Co do Avasta - nie polecam, ew. jak już koniecznie byś chciał tego antywira, to zainteresuj się Comodo Personal Firewall

jak dla mnie bardzo dobry jest CIS :slight_smile:

  • jaką odpowiednią konfigurację masz na myśli? (jeśli coś poza dopuszczeniem lub zablokowaniem zgłaszanych przez FW połaczeń)

  • z jakimi kilkoma innymi programami używasz Aviry?

  • Avasta też nie polecałem, ale tylko do czasu.

Jak darmowo to Comodo Internet Security + malwarebytes antimalware(zeby sobie w razie co zrobic skan)

duch.4.pl

  • Tutaj masz link - http://comodo.andgird.webd.pl/

  • Między innymi Malwarebytes’ Anti-Malware, od czasu do czasu dla bezpieczeństwa przeskanuję dyski za pomocą Housecall. Oczywiście można ich używać z dowolnymi antywirusami.

  • Może nie to, że nie polecam Avasta, ale nie polecam go samego. Raz, że ten antywirus ma spore problemy z usuwaniem znalezionych zagrożeń, to wg mnie jest też najbardziej “czuły” - czasem wali sztuczne alerty i trzeba uważać…

dzięki wszystkim za pomoc

a szczególnie freeq52, w pełni zaczerpnąłem z Twojego doświadczenia