Pakiet Internetowy w Simplus nie działa

(wacek) #1

Witam

Wykupiłem sobie Pakiet Internetowy w Simplus 20MB

http://www.simplus.pl/v.do?idx=805161

Niby wszystko ok, telefon (Nokia 3650) prawidłowo skonfigurowany (punk dostępu ustawiony na WAP, konfiguracja tel przeprowadzona zdalnie ze strony plusa) no ale i tak pieniądze zabiera mi z kąta a pakiet pozostaję nienaruszony.

W skrócie, wszystko działa tylko, że zamiast z pakietu, zabiera mi pieniądze z konta

Co jest nie tak ??

Może coś źle ustawiłem ??

P.S.

Dla dociekliwych:

Pakiet na pewno jest aktywny ponieważ przyszło mi potwierdzenie i widać go w *121#

Moja taryfa: Nowy Simplus

(Grzegorz Ch) #2

a nie ma jakiejś infolinii simplusa? pewnie jest, zadzwoń tam i uzyskasz na pewno niezbędne informacje.

(Enter6000) #3

Jeden z punktów regulaminu Plusa: “posiadają telefon pozwalający na pakietową transmisję danych w technologii HSDPA, 3G (UMTS), EDGE lub GPRS”.

Więc te ustawienia muszą być dostosowane do GPRS , nie do WAP.

(Zdzichczas) #4

Pieniądze z konta ci uciekają, ponieważ masz punkt dostępu ustawiony na WAP, a wtedy płacisz dodatkowo za czas połączenia.

Ustaw punkt dostępu na GPRS - czyli pakietową transmisję danych, i w takim przypadku płaci się tylko za transfer, czyli ilość wysłanych i odebranych megabajtów, i wtedy nic ci z konta nie będzie pobierać ponieważ będą “zużywane” megabajty opłacone w

Pakiecie Internetowym.

(wacek) #5

Takie mam opcję do wyboru przy automatycznej konfiguracji.

Pisząc WAP miałem na myśli ustawienie n3650 wapg - ustawienia wap gprs dla 3650

Przesłałem sobie również ustawienie n3650 intg - ustawienia int gprs dla 3650 (czyli internet grps) ale po zapisaniu w telefonie nie mam tej opcji w ogóle do wyboru

(Mariusz9a) #6

Musisz się łączyć przez APN: http://www.plus.pl (internet gprs) czyli patrząc na wysłane ustawiania jest to: int gprs dla 3650. W regulaminie jest wyraźnie napisane z jakiego punktu dostępu należy się łączyć używając pakietów także niestety za poniesione straty nie masz prawa do jakiejkolwiek rekompensaty.

(wacek) #7

Wiem, że tym dobrym ustawieniem jest “ustawienia int gprs dla 3650”

Problem tkwi w tym że po przesłaniu go i zapisaniu nie mogę go wybrać w domyślnych punktach dostępu.

Problem “znika” kiedy łączę się przez Operę (wtedy mogę wybrać ten punkt dostępu).

No ale koło znowu się zamyka…

Do mojego telefonu pasuję Opera 3 Basic.

W tej wersji Opery nie mogę pobierać plików.

(czyli mogę chodzić po www ale nie mogę pobrać żadnego pliku)

Jak ustawić ten domyślny punkt dostępu w standardowej przeglądarce w noki ??

A jeżeli się nie da to jak rozwiązać inaczej ten problem ??

(boczi) #8

Tylko poprzez CSD płaci się za czas połączenia.

(wacek) #9

No ale fakt jest taki że ustawiając WAP pieniądze leciały mi z konta a nie z pakietu

Ponawiam:

A jeżeli się nie da to może znacie jakąś lekką przeglądarkę przez którą mógłbym pobrać pliki