Pakiet językowy (Japonski)

Witam,

Posiadam system Windows XP i chciałbym zainstalować japoński pakiet językowy. Gdy wchodzę w Panel Sterowania > Opcje Regionalne i zaznaczam Zainstaluj pliki dla języków wschodnioazjatyckich prosi o płytę z systemem Windows XP sp3, niestety ja mam płyte z sp1 i wyskakuje, że nie odnaleziono pliku czy coś takiego. Przekopałem całe google, inne strony, ale nigdzie nie moge znaleźć - skąd mogę pobrać pliki językowe wschodnioazjatyckie? Dodam, że z witryny microsoftu próbowałem pobrać jednak potrzebny jest jakiś Office XP, a z tej strony: http://windows.microsoft.com/en-us/wind … nguages-xp jak na złość Japońskiego nie mogę ściągnąć przez co na japońskich stronach wyświetlają się znaki zapytania/kwadraciki. Skąd mogę pobrać ową paczkę?

Jeżeli zły dział to przepraszam

To co chcesz zainstalować, to jedynie obsługa języka japońskiego. System i tak zostanie w języku takim w jakim go zainstalowałeś. Legalnej opcji zmiany języka systemu w Win XPnie ma.

Tak, chcę jedynie abym mógł oglądać japońskie strony, nie chce zmieniać języka systemu. Chodzi tylko o to abym go obsługiwał

Komuś z tym problemem pomogła instalacja tej paczki: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=22108

Nie musisz tego instalować, żeby oglądać strony internetowe. Być może po prostu nie masz czcionki obsługującej ich krzaki (takie można rozpoznać na naprawdę sporym rozmiarze - trzeba gdzieś pomieścić te parę tysięcy popularniejszych kanji). Dorzuć jakąś do systemu i w razie czego wymuś na przeglądarce, żeby właśnie jej używała.

Z internetu instalowałem już setki Kanji i innych typu czcionek. Na niektórych stronach teraz się wyświetla jednak nie na wszystkich. Dodatkowo w programach typu AQQ nadal wyświetlają się kwadraty chociaż kolega pisze do mnie czcionką Kanja C, którą mam dlatego poszukuje jak ściągnąć cały pakiet Japońskiego bez płyty Windowsa aby on obsługiwał i w przeglądarce, AQQ i innych programach oraz abym mógł korzystać z japońskiej klawiatury. Kiedyś pobrałem taki pakiet językowy i działało, a teraz jak szukam to wszystkie linki wygasłe.

Samo zainstalowanie japońskich krzaków może nie wystarczyć. Ustaw jeszcze kodowanie, analogicznie do tego z tego poradnika:

polski-uklad-klawiatury-anglojezycznym-windows-t123847.html

Właśnie nie mogę ustawic kodowania, wybrać japońskiej klawiatury ponieważ nie mam zainstalowanego takiego pakietu - po wybraniu kodowania karze włożyć płytę z Windowsem Sp3 aby zainstalować taki pakiet językowy jednakże na dzień dzisiejszy nie mam takiej płyty, bo mam na płycie sp1 i jest napisane, że nie znaleziono takiego dodatku dlatego szukam skąd mozna pobrać taki pakiet językowy bez płyty.

  1. Ściągasz SP3 do Windowsa XP http://www.centrumxp.pl/Uaktualnienia/8243,Windows_XP_Service_Pack_3_PL.aspx (~308MB).

  2. Następnie program nLite http://www.dobreprogramy.pl/nLite,Program,Windows,12352.html.

  3. Programem nLite integrujesz pliki z twojej płyty instalacyjnej z SP3 dla Windowsa XP.

  4. Teraz instalujesz pakiet wschodnioazjatycki, jako lokalizację plików wybierasz odpowiedni katalog w którym została zapisana integracja plików instalacyjnych Windowsa XP.

  5. Restart systemu i powinno działać.