Pakiet MB w Plus GSM, konfiguracja

Witam serdecznie,

Niedawno aktywowalem sobie pakiet w taryfie minutowej w Plusie na 250 mega internetu. Oczywiscie tel odpowiednio skonfigurowalem w salonie plusa i jak sie okazuje cos jednak nie gra (czyt.ustawiony profil internetowy nie wap). Wszedlem dzisiaj na e-booka i rachunek z nie z tej ziemi :frowning: a nadmienie, ze pakiet jest odpowiednio aktywny i przesylanie danych rowniez, poniewaz zostalo mi tylko 75 mega. Panowie w takim razie w czym moze byc problem ? Czy telefon jest jednak zle skonfigurowany i cos mi nabija taki rachunek ? Czy Avila, bo ten telefon uzywa laczy sie z jakimis drozszymi stronami ? Podobno te nowsze Samsungi to do siebie maja. Czy problem lezy w aplikacji Opera Mini, ktora sciagnalem na tela, ale jej nie uzywalem, a moze przy uzywaniu standardowej przegladarki z tela, gdzie cos laczylo sie jednak z Opera, ktora tez potrafi nabic kase, poniewaz laczy sie z jakimis stronami producenta? Nie wiem, prosze o jakies wskazowki.

Może pakiet został włączony np. dzień później, a Ty beztrosko surfowałeś po Internecie z komórki w ten jeden dzień? Wątpię, aby mając aktywny jeden punkt dostępowy, transfer danych naliczane były różnie (raz z pakietu, raz bez). Jesteś pewien, że większy rachunek wiąże się z transferem danych? Niezależnie od technologii (2G/3G) i przeglądarki (wbudowanej w telefon czy Opery Mini) jeśli wszystkie usługi w telefonie (dla programów, przeglądarek) korzystają z jednego właściwego APN, to taki problem nie powinien wystąpić.

watpie zeby nabilo tak pokazny rachunek w jeden dzien. tak jestem pewien, ze rachunek wiaze sie z transferem danych, poniewaz sprawdzalem to w e-booku. tak jak mowie w telefonie mam 4 profile przegladarki: wap, mms, internet i jakis K z tym, ze ten ostatni kiedys sciagalem ze strony plus gsm jest to wap i jest zabezpieczony haslem, ale przed korzystaniem z pakietu mialem to konfigurowane i z tych 4 mialem ustawiony tylko internet bez wapu.

Zrób kilka testów. Zapisz aktualny stan MB w pakiecie, sprawdź np. dla Opery Mini z jakiego profilu korzysta, wejdź z niej na kilka stron, potem znów sprawdź, ile MB w pakiecie ubyło i czy nie pobrało jakiejś dodatkowej opłaty. Potem zrób tak samo np. z wbudowaną przeglądarką. Kontroluj, czy w okresie, w którym nie korzystałeś w jakikolwiek sposób z Internetu ubyło transferu - jeśli tak, to zapewne jakieś programy same łączą się z siecią; pomyśl, jakie by to mogły być, czy jakieś widżety, pobierające co jakiś czas np. aktualną pogodę.

no teraz juz tego niestety nie sprawdze. wylaczylem neta w salonie dzisiaj. tym bardziej, ze w salonie nie moglismy sie dostac do e-booka i sprawdzic dokladnie o co biega. ale tak jak mowisz cos w tym musi byc, bo przez pewien czas, gdy w ogole nie korzystalem z internetu, a mialem aktywowany pakiet ten 250 mb po wejsciu na e-booka to bylo 2 tyg temu mialem zuzyte 193 mb a w ogole z tego nie korzystalem. wiec naprawde nie wiem o co chodzi ;/ . jak myslisz czy jest jakas szansa zeby reklamacje zostala rozpatrzona pozytywnie ? pewnie zgonia, ze to wina tela ;/

Dziwne, że sam telefon pobrałby blisko 200 MB nawet w ciągu miesiąca. Podejrzewam, że nawet sam wbudowany system tyle nie waży, a co dopiero jakieś drobne aktualizacje. OK, skoro wyłączyłeś, to w pakiecie tego nie sprawdzisz - ale problem może nadal być, a teraz już będziesz miał naliczane kB według normalnej stawki w Twojej taryfie. Proponuję zapytać innych użytkowników Samsunga Avili.