"Pakiet Na Dzień Dobry" w 1and1 - rezygnacja

(Jaro070) #1

Witam,

Kończy mi się okres promocyjny w 1&1 i chcę wiedzieć czy muszę wysyłać jakieś wymówienie czy coś. W Regulaminie http://www.1and1.pl/TcSpecialDzienDogry piszę, że umowa wygasa automatycznie po 2 latach, ale w Google znalazłem informację, że niektórzy dostali do zapłaty rachunki na 600 zł. Jak to w końcu jest? Trzeba wysyłać wymówienie czy wygasa automatycznie?

(Santer Pl+Dp) #2

Jak mogli dostać rachunki do zapłaty, skoro promocja wystartowała pod koniec sierpnia 2010?

Dwa lata jeszcze nie minęły, więc nie są to zbyt wiarygodne informacje.

(CZiPEN) #3

Mój pakiet kończy się na jesień, ale kolega miał u nich domenę na tych samych zasadach i po prostu umowa wygasła mu automatycznie i nic nie musiał płacić.

(Jaro070) #4

Dzięki za informacje. Zadzwonię jeszcze do nich żeby się upewnić.

(Bartosz Hendler) #5

Zasada w większości firm hostingowych jest prosta, po okresie abonamentu wystawiają fakturę proforma (czyli na zapłatę z góry, faktura "opcja"), jeśli tego nie opłacisz zapewne zadzwoni konsultant z danej firmy aby się upewnić, że rezygnujesz i po upływie terminu płatności przestanie dana usługa działać.

(soanvig) #6

Ja jakoś zarejestrowałem w grudniu 2009 (mój kolega też) i na razie żadnych faktur nam nie nabiło. Więc, hmm? Zobaczymy, poczekamy do tego "sierpnia".

W regulaminie pisze, że nie jest nic automatycznie przedłużane i nie ma żadnych zobowiązań.