Pakiet OEM system builder

Witam! Mam składanego pc od jakiegoś roku ale ostatnio zajrzałem do pudełka z po płycie głównej i było tam pudełko nierozpakowane z pakietem oem system builder.Co to wogóle jest? Mogę to sprzedać? Jeśli tak to za ile? 

Nie możesz, bo licencja zabrania.

Jest to programowanie w wersji OEM dla Twojego komputera, które powinno być zainstalowane przez osobę, która ten komputer składała.

Ale jest nierozpakowane. Więc gdyby ktoś kupił jako system builder to mogło by tak być? Już się czepiacie tych znaków, każdy wie o co chodzi :slight_smile:

kalina53, na forum używamy polskich znaków (ą, ę, ś, ź, ć itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

Jeśli sprzedasz razem z komputerem do którego dołączone było oprogramowanie, to wtedy chyba tak…

Ale nie rozumiem. Przecież to nie jest rozpakowane :slight_smile:

Skoro “to” jest nie rozpakowane, to skąd masz zainstalowany system - kto i jaki system zainstalował i czy masz na niego zakupioną licencję?

No bo dziwne, że oprogramowanie jest nierozpakowane, a powinno być zainstalowane na tym komputerze :roll:

 

I jeszcze 2 linki do poczytania:

Nie możesz tego sprzedać legalnie, ponieważ nie jesteś podmiotem uprawnionym do tego.

Takie systemy kupują OEM builderzy i powinni je oddawać razem z komputerem, z oprogramowaniem pre-instalowanym na komputerze.

 

Jeżeli masz zapakowany OEM pakiet, a jednocześnie dostałeś komputer z systemem (do którego pakietu nie posiadasz), to zamiast kombinować jak zarobić, zainstaluj legalne oprogramowanie.

 

Sprzedasz komuś ten pakiet, a później się okaże, że nie chce działać i będziesz miał tylko masę dodatkowych problemów.

 

Reasumując…

Pytałeś, czy możesz to sprzedać… Możesz. Czy legalnie (pełnoprawnie)? Nie.

 

Pamiętaj, że jak zdechnie Ci płyta, dysk lub coś innego, to nie będziesz miał z czego zainstalować i aktywować systemu.

 

Pozdrawiam i odpadam z tematu :slight_smile:

U mnie to było tak, że były brane części ze starego komputera i niektóre nowe. Płyta główna miała być stara ale okazało się, że jest niedobra i system był zainstalowany przed zmianą płyty głównej, A te opakowanie leżało w pudełku po płycie głównej. Tylko nie rozumiem po co dorzucił mi te nierozpakowane opakowanie :slight_smile:

Jeżeli Twój komputer pracuje z system operacyjnym zainstalowanym przed modernizacją (wymianą płyty głównej na inny model), a nie jest to wersja systemu “BOX”, to jest to kopia systemu nielegalna.

Jak sprawdzić legalność systemu?

Masz na obudowie naklejkę z kluczem licencyjnym?

Jeżeli masz naklejkę odpowiadającą wersji systemu Windows zainstalowanego na Twoim komputerze, to masz system legalny.

Jeżeli nie masz naklejki lub masz naklejkę z wersją systemy inną, niż zainstalowany, to kopia systemu jest nielegalna.

 

Jeżeli masz zainstalowany system Microsoft Windows 7 Ultimate, a naklejkę masz Microsoft Windows 7 Home Premium, to należy system przeinstalować do wersji Home Premium.

 

Jeżeli masz naklejkę Microsoft Windows XP a na komputerze masz Microsoft Windows 7, to należy z komputera system Windows 7 usunąć i zainstalować Windows XP.

 

Ewentualnie zakupić licencję na obecnie zainstalowany system.

 

Jeżeli nie masz naklejki a system operacyjny zainstalowany na Twoim komputerze odpowiada wersji, którą masz w pakiecie OEM, to należy naklejkę z pakietu OEM nakleić na obudowę komputera.