Pakiety internetowe - która sieć najlepsza?

(Loczek__16) #1

Witam, kilka dni temu mój numer stracił ważność więc zmuszony jestem do kupna nowego. Bardzo duży nacisk kładę na pakiety internetowe w sieciach. Zależy mi na cenie-głównie. Dobrze by było gdyby z zasiegiem nie było problemu.

Poprostu chce mieć Internet w komórce zawsze i wszędzie, w przystępnej cenie.

Za pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam.

(Pawbrotm) #2

Niezłe pakiety internetowe ma Plus, ale najtańszy Internet mobilny to Play Online na kartę - wtedy doładowujesz sobie kartę do Internetu i masz ok. 1 GB limitu i to podobno nawet za granicą - chociaż gdy byłem na Węgrzech miałem problemy. :stuck_out_tongue: Niestety nie ma róży bez kolców - bywają problemy z zasięgiem - działa tylko na nadajnikach Play (chociaż tych jest już sporo) i z tej karty nie da się zadzwonić ani wysłać SMS-a - służy tylko do Internetu.

(Loczek__16) #3

Czyli ta opcja z Play odpada, bo chciałbym mieć również możliwość dzwonienia i wysyłania smsów.

A może spytam inaczej, która sieć ma najtańsze korzystanie z Internetu bez wykupywania pakietu ? Bo jeśli wykupie pakiet to w nim ulokuje kase.

(Patryk94) #4

Play ci nie polecam, robia przekręty rozne i ich "bez haczykow" wiaze sie z dodatkowymi oplatami ukrytymi za twoimi plecami. ja bym ci polecał Plusa albo Erę.

Sam posiadam tą drugą sieć, wykupujesz pakiety i wtedy bardzo ladnie ci smiga :wink:

(system) #5

Pod względem taniości najlepszy jest mBank mobile (operator działający na nadajnikach Plusa), gdzie za 5zł masz 100 mb + 20 mb gratis (przyznawane co miesiąc), dalej jest Plus (100 mb - 10 zł; 500 mb - 35 zł).

Bez pakietów najtaniej mają dwie sieci : GaduAir (operator działający na nadajnikach Plusa) lub Heyah - 20 gr za 1mb. Odnośnie Heyah jest mały problem, a mianowicie od któregoś tam października jest tak, że płacisz odrazu za 3 mb (60 gr), a po 24h różnica zwracają (np. wykorzystałeś 1 mb to zwracają 40 gr). W GaduAir tego niema

(Pawbrotm) #6

Mogę wiedzieć co to za "haczyki"?

(Loczek__16) #7

MBank ma ciekawą oferte ale mimo że mam u nich konto (ekonto) to nie zawsze mam coś na koncie, więc byłby problem z doładowaniem komórki. GaduAir, doładowania również przez Internet ;/ . Odwiedziłem stronke Heyah i natrafiłem na ciekawą ofertę :slight_smile: Konkretnie chodzi mi o taryfe "Nowa Heyah". Tylko 2gr za 100kB, więc chyba dobrze ?

Tu macie link, opłaca się wejść w to nowe Heyah ?

I jak z tym zasiegięm, mieszkam w Radomiu i jak narazie nie planuje przeprowadzki więc jakie max. prędkości będe mógł osiągnąć ?

(Taddek8) #8

Właśnie Era zdziera z klienta o czym nawet nie wiesz .W taku jak nie kupisz haraczu 5 Mb za 5 pln , co starcza nie wiadomo na ile bo nie możesz sprawdzić; dopiero zauważysz jak ci poleci z konta, - płacisz 0.72 pln za rozpoczęte 500 kB wysyłane i odbierane w sumie 1,44 pln.

Jak sprawdzisz sobie poczte /nawet przy braku wiadomości do pobrania/ bulisz 1,44 pln.

Tak mi zjadło 20pln za jeden dzień.Momentalnie wyrzuciłem karte z tak-taka.Nigdy więcej ery,

W Play masz spokój.Raz na miesiąc możesz sobie wykupić 15 mb za 15 pln.Po wykorzystaniu masz 12 groszy za 100 kb.

Ja spróbowałem jednak Nową Heye i nie mogę się nachwalić.Przy 2 groszach za 100 kb , bez pakietu nawet nie odczuwam pobierania opłat.Idą z tej samej puli co i rozmowy, nie musisz na starcie inwestować w pakiet

(Loczek__16) #9

teddek8 , też mi się podoba Nowa Heyah, tzn. jak patrza na cennik. Powiedz mi gdzie dostałeś starter nowej heya ? Bo ja u siebie nigdzie nie moge znaleźć. Na allegro też nie widziałem. Chyba że wcześniej miałeś Heyah i zmieniłeś taryfe.

Za odpowiedź z góry dziękuje i pozdrawiam.