Paląca się dioda dysku Non stop

(Karolekc5) #1

Cały czasz się żarzy dioda od dysku w PC, gdy się kopiuje itp, świeci się mocniej.

Odłączyłem dysk od zasilania i tez się tak samo świeci ??

(Mkuzminski) #2

Podczas wyłączonego komputera się świeci ? Bo nie mów mi, że przy włączonym komputerze odłączyłeś dysk ( Chyba, że masz na myśli jakiś przenośny ).

(MaRa) #3

SATA można.

(Mkuzminski) #4

Dysk z systemem można sobie odłączyć podczas pracy ? Hmm, nie wiedziałem

(Jtkmalinowski) #5

Może jest coś źle podłączone do płyty głównej?

EDIT:

Mi się wydaje, że on wyłączył komputer, odłączył dysk i znowu włączył, a dioda i tak się świeciła.

(Mkuzminski) #6

Jeżeli tak to możliwe, że ma źle podłączone diody do płyty głównej bo innego wytłumaczenia nie znam.

(Jacek Bydgoszcz) #7

Widocznie napromieniowany jest jak świeci nawet bez zasilania.

(Mkuzminski) #8

Niech to opatentuje to na tym jeszcze zarobi :smiley:

(Adamsubzero) #9

Albo źle podłączone albo po prostu płyta trzyma napięcie na diodach póki nie odłączy zasilania

(Jacek Bydgoszcz) #10

Czytaj ze zrozumieniem, przecież napisał, że odłączył zasilanie.

(Adamsubzero) #11

Wywnioskowałem, że wyłączył zasilanie ale dysku (wtyczka) bo zadaj sobie pytanie jak ma diodka świecić jak wyłączy zasilanie (wtyczka z kontaktu)? Raczej tego na prawdę nie napromieniował :slight_smile:

(Jacek Bydgoszcz) #12

To niech dokładniej opisze problem, bo tak to sobie możemy w kulę szklaną pozaglądać.

(Kuczkowiak) #13

PIN HDD źle podłączony do płyty głównej

(Karolekc5) #14

Tak to zrobiłem , zostawiłem tylko podłączony kabel IDE

Tez tak pomyślałem, ale jak dysk pracuje świeci się jaśniej , lub mruga.

(Adamsubzero) #15

Więc nie masz się czym martwić po prostu taki urok płyty. Możesz se kupić listwę do kontaktu i wtedy przełącznikiem będziesz przełączał możliwość dopływu prądu do komputera jeśli to Cię, aż tak boli.

(Karolekc5) #16

Nie boli, tylko nie wiadomo do końca czy dysk pracuje. Poczałkowo myślałem ze to jakiś proces cały czasz tak minimalnie używa dysku. Płyta nie jest nowa, i wcześniej tak nie było

(Kuczkowiak) #17

I coś w tym kierunku zrobiłeś , czy tylko pomyślałeś ? :slight_smile:

Odepnij chociaż ten pin i i podłącz ponownie , jeżeli nie pomoże to użycz sobie pinu od POWER i podłącz na miejsce gdzie powinien być PIN HDD i zobacz czy tak samo będzie się zachowywać dioda od POWER