Pale Moon - ustawienie domyślnego słownika do sprawdzania pisowni

Czy jest możliwość ustawienia domyślnego słownika do sprawdzania pisowni dla wszystkich stron od razu, zamiast na każdej z nich klikać ppm i zmieniać z języka angielskiego na polski? Szukałem trochę info na ten temat w Google, ale jedyne co znalazłem, to właśnie zmiana języka sprawdzania pisowni prawoklikiem, i usunięcie wszelkich innych słowników poza tym, z którego chce się korzystać, ale za Chiny ludowe nie wiem, jak usunąć angielski słownik z PM, w about:addons się on nawet nie pokazuje.

Ja bym wywalił pliki en.aff oraz en.dic i zastąpił polskimi?

Powinno podziałać.

dictionaries.zip (1,2 MB) - pliki z polskiego Firefox 61.

1 polubienie

Zrobiłem to z deka inaczej, dokopałem się w about:config do opcji “spellchecker.dictionary.override”, zmieniłem jej wartość na pl i wydaje mi się, że teraz na każdej stronie polski słownik stał się tym domyślnym. Ponadto znalazłem artykuł na ghacks, który twierdzi, że opcja ta, cytuję:

Sets a preferred language for spellchecking, overides document/element languages. Does not exist by default.

Więc, możliwe, że to rzeczywiście to, czego szukałem, chociaż dalej stuprocentowej pewności nie mam :x.

1 polubienie

Piszemy o palemoonie 28? To się robi tak:
W folderze programu jest folder dictionary, a w nim en US aff i en US dic. Wystarczy usunąć te pliki z tego folderu i już nie będzie wyboru innego, niż ten dictionary pl PL z folderu profilu.

Takie samo harakiri robi się firefoxowi.

2 polubienia

Tylko, że chyba będzie mi się on i tak przywracał po każdej aktualizacji?

Będzie, ale to mało roboty, bo jak przeglądarka idzie u mnie długo bez błędu, to nie swędzi mnie, żeby aktualizować. Tak mam z basiliskiem (z nightly FF55) z początku lutego.

No tak chore podejście dotyczące aktualizacji, widocznie nie wszyscy przejmują się swoim bezpieczeństwem.

Nie powinno resetować klucza od jakiś 6 miesięcy to poprawili.