Palit 7300GT mało pamięci

Witam!Kupiłem kartę Palit 7300GT 256MB GDDR3 128bit Sonic.W sklepie była informacja taktowanie pamięci 1000Mhz.Czytałem na forach i użytkownicy tej karty podkręcali ją powyżej 1000Mhz.U mnie natomiast fabryczne taktowanie wynosi 500Mhz.Takie wyniki pokazuje mi w nTune jak i w RivaTune.Czy karta jest uszkodzona?

Pł.główna:Gigabyte 8IPE 1000pro,Ram-1,5G Corsair,dysk WD250KS.

Może patrzysz na taktowanie układu graficznego (procesora), bo w Twojej karcie takie jest fabryczne taktowanie układu.

Zainstaluj program EVEREST, otwórz go, kliknij na ikonce Ekran, potem Procesor graficzny, spójrz na: Częstotliwość taktowania układu graficznego, a potem (niżej), na Właściwości magistrali pamięci i odczytaj wartość z pozycji: Efektywna częstotliwość taktowania (to właśnie taktowanie Twojej pamięci na karcie graficznej).

Taktowanie pamięci mnoży zawsze się razy dwa.

Niestety,używałem Aidy i Everesta.W obu przypadkach klikając na zkładkę procesor graficzny nie ma żadnych informacji.

te 500MHz to jest rzeczywista częstotliwość taktowania pamięci co daje efektywne 1000MHz (pamięci DDR) i to właśnie tą efektywną częstotliwość podają producenci gdyż jest lepsza “wizualnie” (tzn. bardziej działa na kupującego)