Palit 7300gt sonic DDR3-pytanie

Witam!

Niech mi ktoś wytłumaczy, czy ta karta jest prockożerna czy co? Miałem geforca 6600 z serii turboforce edition i grając w Bioshocka, oczywiście na takich detalach żeby się nie cięło z pixelshaderami gra nie skakała. A na tej karcie palita to mnie chce szlak trafić ponieważ co chwilę są jakieś przeskoki i to w podobnej konfiguracji co na 6600.

I jeszcze jedno pytanie, gdzie mogę sprawdzić rzeczywiste taktowanie 3D tej karty. Bo w Nvidia Ntune, dodatku do najnowszych sterowników mam takty 400/500, ale to powinno być w 2D, teoretycznie wersja Sonic ma mieć 400/1000, a w zakładce podkręcania jest tylko do 800 Mhz GPU.

W 3Dmarku03 miałem 7779 pkt. nawet nie wiem czy to dobry wynik jak dla tej karty i konfiguracji mojego kompa, a co najlepsze po teście nawet pisze, że CPU i GPU wynosi 0 Mhz :?

Mam:

Procesor AMD Athlon 2500+ 1,83 Mhz

DDR 1024

zasilacz jest 400 watowy

no i GF7300gt Sonic (400/1000)

stery najnowsze ze strony nvidi 163.7

a tak to wygląda

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/AGP_x4/x8/chipset_nVidia/GeForce_7300_GT/GeForce_7300GT_Palit_256MB_HDTV__DVI_AGPx8_/pelny,id,37284/

Zobacz np w ATi Tool będą pokazane taktowania 2D, 3D Low i 3D przy pełnym obciążeniu, i Everest powinien pokazać takty 2/3D. 400 rdzeń, 500 Mhz pamięci, dla DDRxxx liczy się x2.

Zwiększałeś detale w grze? Dodatkowe zasilanie podpięte, i czy prawidłowo podłączone, jeśli używasz przejściówki 2x molex > pci-e to wiązka z zasilacza 2x molex nie może zasilać np dysku. Jaki masz ten zasilacz, model?

Zobacz na starszych sterach, coś z serii 9x.xx. Zainstaluj od nowa najaktualniejsze stery do płyty i portu AGP. Proc może nie wyrabiać przy grze bo jest starawy XP nie miały SSE2, niedługo nowych gier nawet nie odpalisz bo będą wymagały od porca instrukcji SSE2.

System długo stoi? Na drugim kompie A64 3000+ AM2, 512 DDR2 667, Biostar z GF 6100 po formacie z ~990 skoczyło na 4700 czy 4500 3D Mark 01 SE. I jakiego Marka używasz?

Te 500 MHz to jest rzeczywiste taktowanie pamięci a 1000 MHz to jest efektywne taktowanie pamięci, to dobrze Ci pokazuje.

W trybie 3D jest to samo taktowanie co w trybie 2D i tak jest w większości kart graficznych.

Już wszystko w porządku, rzeczywiście karta nie pokazuje efektywne tylko rzeczywiste taktowanie. Zainstalowałem sobie najnowsze stery do płyty głównej nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest. No i w Ati tool kręci się karta aż miło. Zasilanie jest dobrze podpięte i inne kable. Gra hula. Dzięki za odpowiedzi.