Palit 8600 S+ i wymiana chłodzenia

Witam,

Ostatnio podczas Lan Party przydarzył mi się przykry wypadek. Otóż w samym środku imprezy (była około 3 w nocy) stockowe chłodzenie mojego Palita 8600GT Sonic+ odmówiło posłuszeństwa. Objawy: po włączeniu komputera wiatrak zaczyna wyć okropnie, a temperatura GPU pokazywana przez Everest’a rośnie stopniowo w górę i nic nie wskazuje by ów wzrost miał się kiedykolwiek skończyć. Zazwyczaj na tej karcie (gdy chłodzenie działało tak jak powinno) w stresie temperatura nie przekraczała 55 st. Celsiusza, tymczasem od momentu fochów stockowego fana temperatura w idle (!) dochodzi nawet do 70 st.! Jako ciekawostkę dodam, że przyciśnięcie (i puszczenie) wiatraczka w czasie pracy, powoduje chwilowy spadek temperatury (niestety tylko chwilowy). Spotkał się ktoś z Was z czymś takim? :slight_smile:

Wobec wyżej opisanej sytuacji zdecydowałem, że czas na wymianę chłodzenia. Przeszukawszy sieć, wynalazłem, że poleca się chłodzenie pasywne Accelero S2 i tu moje wątpliwości:

  1. W specyfikacji tego radiatora producent nie wspomina o jego kompatybilności z serią GF8600. Accelero S2 będzie pasować na w/w kartę?

  2. Bądź co bądź - jest to chłodzenie pasywne. Czy podoła ono Palitowi 8600? Czy wskazane/konieczne jest zamontowanie na S2 wiatraka? Jeśli tak - jaki wiatrak?

Pozdrawiam

odpowiedz jest bardzo prosta. Skoro dociskasz wentylator to i dociskasz radiator. Ktoś podczas imprezy może zawadził o obudowę i radiator jak by się poluzował. Po prostu wymień pastę i popraw radiator :slight_smile:

To wycie związane jest z tym że szybko pracuje czy o coś ociera?

Ten będzie kompatybilny z twoim 8600GT a tamten nie bardzo.

Nie, nie, wydaje mi si, że nic z tych rzeczy :slight_smile: Komputer stał sobie na biurku spokojnie - podczas sesji w SWATA4 w samym środku gry wywaliło mi message, że “temperature is too high”. Wyłączyłem wtedy komputer żeby odsapnął i po kilkunastu minutach włączyłem ponownie - wiatrak zaczął wtedy wariować, a temperatura (mimo tego, że fan cały czas “jakoś” działał) zaczęła rosnąć (przy 70 st. w całkowitym idle odpuściłem i wyłączyłem maszynę). Wycie związane jest IMO z jakimś defektem wiatraka - wydaje z siebie dziwne dźwięki w dodatku nieregularne (tj. raz zwyczajnie buczy, po jakimś czasie kompletne zmienia repertuar dławiąc się i charcząc). Co do przyciskania wiatraka - ja nie przyciskam radiatora, tylko palcem lekko zatrzymuje (na ułamek sekundy) fana, po czym puszczam palec. Efekt jest taki, że po kilku próbach uda mi się doprowadzić do momentu, że w wiatraku coś się “odblokowuje” (?) i zaczyna on działać normalnie (momentalnie cichnie, odczuwalny jest zwiększony przepływ powietrza). Niestety ten stan nie trwa długo :wink:

Pozdrawiam.

EDIT:

@maniekz - przeszukując sieć spotkałem się właśnie z odwrotnymi opiniami: S1 nie pasuje do 8600, a S2 (ponoć) tak.

Poszło łożyskowanie wiatraka, trzeba wymieniać.

Producent chyba bardziej wie co jest z czym kompatybilne :stuck_out_tongue:

fgre ehtrh r

Weź dla pewności dociśnij trochę radiator :slight_smile:

Co do accelero s1 to pasuje do :

GeForce 9600 GT, 8800GTS(G92), 8800GT, 8600, 8500, 8400, 7950GT, 7900, 7800, 7600, 7300, 6800, 6600 series (except 7X00 GS AGP)

http://www.night-modders.com/index.php? … pageid=699

tu masz odpowiedź na nurtujące cię wątpliwości, browar się należy.

Dzięki, dzięki, browar się należy Wam wszystkim :wink:

A tu obrazek na dowód, że Accelero S2 pasuje na Palit 8600GT Sonic+: http://img442.imageshack.us/img442/126/dsc00291am3.jpg (obrazek nie mojego autorstwa, znaleziony w sieci). Właściciel zapewnia, że S2 wlazło na Palita bez modyfikacji.

Pozdrawiam.

Z tego co słyszałem to S1 nie pasuje a S2 pasuje ale dokładnie nie wiem co do S1

Zakładasz S2 + 120mm wentyl i masz chłodzonko że aż ziąbi