Palit 9600GT - wentylator

Witam, mam mały problem, przestał działać m wentylator na moim 9600GT Palita

Gdzie mogę kupić taki sam wentylatorek lub coś cichszego żeby pasował?

Jakie ewentualnie inne chłodzenie byście polecili???

Jak to przestał działać?? W ogóle się nie kręci?? Jak włączasz kompa to odrazu nie działa??

Nie działa w ogóle, jakby się zatar albo coś, zakładałem awaryjnie ze starego 7600 i działa

Hm… Mógłbyś ją na gware oddać, ale jak wykręciłeś chłodzenie to odkleiłeś plomby na śrubkach i po gwarze…

Chłodzenia na gpu: http://allegro.pl/45902_chlodzenie_kart … view=gtext

Jak już masz zmieniać chłodzenie to bierz ARCTIC COOLING ACCELERO S1 Rev2 i do tego NOCTUA NF-S12 - koszt ok.140zł ale wydajność świetna i prawie bezgłośny!

Odkręcałem tylko wiatrak,chłodzenie jest nieruszane, a z gwarancją nie chce wysyłać i czekać 2 tygodnie i tak wiatrak cichy nie był. Chciałbym na coś cichszego teraz zamienić

Właśnie oglądałem ARCTIC COOLING ACCELERO S1 Rev2, a jaka jest jego wydajność pasywnie, bez wiatraka?

Jak masz budę wietrzoną i nie grasz w Crysisa cały czas, to bez wentyla wystarczy, temperatura GPU co prawda trochę wzrośnie ale nie będzie “grzejnikiem”.

A jeśli chcesz tańszy wentyl to Acutake 120mm puszczony przez regulator obrotów (na 7V) też jest dobrym rozwiązaniem.

w obudowie mam 120mm (Silentium Zephyr ) z przodu i 92mm (Silentium Zephyr ) z tyłu + plus zasilacz 120mm

Odczyt z Everesta:

Temperatury:

Płyta główna 40 °C (104 °F)

Procesor 18 °C (64 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 22 °C (72 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 23 °C (73 °F)

GPU Diode 45 °C (113 °F)

Seagate ST3250820AS 33 °C (91 °F)

Wow! Podkręcony E6300 i takie temperatury ?? Gdzie go trzymasz, za oknem ??

Temp na tym GPU z Accelero nie powinna być wyższa niż 55st w idle i 70-75st w stresie

Chłodzę go BOX-em Intela :wink: Chyba mam chłodą budę .Czasami do 35 dochodzi

A jakie wymiary ma ten ARCTIC COOLING ACCELERO S1 Rev2? bo albo źle czytam , 215mm to długość czy wysokość?

Ja miałem taki sam problem z moim byłym palit radeon 2600XT wiatraczek się zatarł mimo że w budzie trzymam porządek.

Przez to wymieniłem tą kartę na HD 3850 dlatego że mimo wymienienia wiatraczka za 30 zł był niewystarczający do schłodzenia tej karty

Dlatego nie polecam Palita bo można się nieźle przejechać.

te 215mm to chyba wysokość poszukaj w necie

Czy tak ciężko naprawdę poszukać? Proszę, oto wymiary.

Sam mam Palita od jakiegoś czasu i wentylator oryginalny ustąpił miejsca innemu… ale to już inna bajka :slight_smile: