Palit GeForce 7300 GT Sonic problemy

Witam wszystkich mam taki problem ,kupiłem tą kartę .Wcześniej miałem ATI Rodeona 9200 odinstalowałem sterowniki wył.komputer wymieniłem karty ati na geforca ,zainstalowałem sterowniki z płytki z pudełka i niby chodzi. Ale uruchamiają sie nie wszystkie gry,niektóre nawet działają.Lecz mowa o tych co nie działają,po uruchomieniu taki komunikat :sterownik nv4-dill przestał działać zrestartuj komputer i spróbuj ponownie uruchomić aplikacje lub skontaktuj sie z Microsoft itd.Mam pytanie czy coś żle zrobiłem ,czy potrzebna nowa instalacja systemu?.Pobrałem nowe sterowniki ze strony producenta .Odinstalowałem stare zainstalowałem nowe i to samo.Proszę o pomoc.

Po wymianie grafiki najlepiej sformatować kompa. Napewno pomoże.

Witam czy aby na pewno pomoże bo to kupa roboty.

nie jest konieczny format po zmianie karty, wystarczy tylko dobrze wyczyścić system ze starych sterowników, zamienić karty, zainstalować nowe sterowniki

przeinstaluj directx 9.0c

Witam przeinstalowałem system i dalej to samo komunikat:sterownik nv4-dipp przestał działać zrestartuj system itd.o co chodzi grafika trefna czy co?

wszystkie aktualizacje dla systemu zassane? Podaj całą konfigurację kompa wraz z zasilaczem (marka, model).

Spróbuj zainstalować DX9:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=36&id=147

wyinstaluj stery potem wyczyść driver cleanerem i zainstaluj stery ponownie i zobacz cy pomogło, jeśli chodzi o czyszczenie driver cleanerem to czyść stery od nvidia i ati, zapewne coś pozostało po ati i z tąd ten problem

skoro przeinstalował system to nic po ATI nie ma, tutaj trzeba szukać przyczyny w hardware

sprawdź u kogoś tą grafikę

Witam system nowo postawiony jest w pełni zaktualizowany.Co do zasilacza firmy COLORS 480WATT .Płyta asus P4P800 512 ramu 2,4 Celeron dysk samsung 160 giga ostatnia grafika ATI RODEON 9200,a teraz jak w poście.zaktualizowałem juz nawet chipset stery najnowsze i dalej to samo.Wkładałem na tych samych sterach geforca 5200 fx i to samo .I teraz to już nie wiem. Proszę o pomoc w tej sprawie co robić? :cry:

Witam system nowo postawiony jest w pełni zaktualizowany.Co do zasilacza firmy COLORS 480WATT .Płyta asus P4P800 512 ramu 2,4 Celeron dysk samsung 160 giga ostatnia grafika ATI RODEON 9200,a teraz jak w poście.zaktualizowałem juz nawet chipset stery najnowsze i dalej to samo.Wkładałem na tych samych sterach geforca 5200 fx i to samo .I teraz to już nie wiem. Proszę o pomoc w tej sprawie co robić? :cry:

colorshit? zmień to coś na zasilacz. Masz możliwość pożyczenia czegoś markowego? Jak tak to pożycz markową zasiłkę i sprawdź co będzie…

Witam pożyczyłem megabajta 400 WATT w sumie to samo nic się nie zmienia.

Megabajt… piotrekplay , mówiąc żebyś pożyczył jakiś markowy zasilacz miał na myśli Chiefteci, Tagany, Neoteci, OCZ lub (sądząc po podpisie) Amacrox (niezły nawet musi być, skoro utrzymuje Twoją konfiguracje).

megabajt to też jest “coś” a nie zasilacz :stuck_out_tongue:

Witam wszystkich chodzi już ok.poprostu w biosie przydzieliłem ramu dla grafiki 128mb przy poprzedniej było 64 mb od tamtej pory smiga wszystko dobrze .Powiem szczerze że nie mam pojęcia czy to była przyczyna tego konkretnie ale pomogło.Zasilacz został colors 480 watt.Jak będe przy kasie to zakupię cos polecanego przez was bo to rzeczywiście tanie g… Jescze raz dzięki wszystkim za zainteresowanie moim problemem.