Palit GF 9600GT, połączenie z TV przez HDMI, a Audio

Witam!

Chciałbym sobie połączyć komputer z telewizorem poprzez HDMI, ale… niewiem co z dźwiękiem. Czytałem, że podłącza się go oddzielnym kablem pod mini jacka, ale i w niektórych grafikach są piny, żeby podłączyć dźwięk i potem idzie on razem z obrazem do TV.

No i tak, w mojej grafice koło styków do łączenia grafik w CF są dwa piny i niewiem czy to jest do tego, bo podobno w standardzie DVI nie ma dźwięku, ale wole się zapytać.

9600gt.th.jpg

Zależy mi na tym, by obraz i dźwięk szedł w jednym kablu, znalazłem coś takiego, ale niewiem czy to zda rolę i nie mogę tego znaleźć na Allegro :confused:

Dziękuje z góry za pomoc :slight_smile:

ja mialem w zestawie kabel audio do podlaczenia miedzy plyta gl i grafika cyfrowo - spdif

do odtwarzania filmow polecam kmplayer - ma fajna funkcje - mozna ustawic odtwarzanie dzwiekuu normalnie przez analog a gdy przelaczysz na pelny ekran to spdif

i wtedy ty sobie surfujesz po necie a kobieta oglada puszczony z kompa film na tv

tylko musisz ustawic 2 ekrany we wlasciwosciach karty graficznej

ale zaraz

teraz zauwazylem - to zdjecie twojej karty - wiec nie masz hdmi

troche lipa

pozostaje chyba wyslac sygnal przez svhs - to male okragle gniazdo w karcie

a dzwiek z muzycznej jack na chinche

No tak, tylko gdzie podłącze ten kabel SPDIF do grafiki? te piny są od tego?

Ogólnie w karcie nie mam wyjścia HDMI, tylko muszę poprzez przejściówkę, albo kabel DVI-HDMI, ale skoro standardowo nie ma, to chyba te piny nie są do cyfrowego dźwięku.

Aktualnie mam podłączony TV przez S-Video, łącznie z dźwiękiem przez mini-jacka, ale kabel sam robiłem i z jakością jest ciężko, chciałbym się pobawić HDMI ^^ xD

Dzięki za info o programie, na pewno się przyda w przeszłości :wink:

DVI (ang. Digital Visual Interface) to złącze przeznaczone typowo do przesyłania obrazu i standard ten nie przewiduje przesyłania dźwięku ale:

(http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface)

Co do tych pinów na tej karcie graficznej to najlepiej sprawdź jak są one oznaczone (w instrukcji od tej karty lub na niej samej) bo może to być złącze do połączenia z kartą dźwiękową ale wizualnie podobnie wygląda też złącze dla dodatkowego wentylatora.

Zaznaczone piny na zdjęciu to wejście dźwięku, musisz podłączyć po wyjście spdif na karcie muzycznej.

dzięki, tez to znalazłem, tylko w instrukcji od grafiki z wyjściem HDMI, a moja nie ma, ale pewnie to jest do tego :stuck_out_tongue: Idę po przejściówkę DVI-HDMI, połączę te piny i zobaczymy :stuck_out_tongue:

Jak wszystko sprawdzisz to daj znać, ciekaw jestem czy zadziała (też mam Palita, ale 8800GT).

Podłączyłem i wszystko gra :slight_smile: Mam dźwięk w HDMI :wink: Teraz tylko, albo przemeblowanie w pokoju, albo kupno kabla 15m ehh :stuck_out_tongue: