Palit GF 9600GT, połączenie z TV przez HDMI, a Audio

(adam749) #1

Witam!

Chciałbym sobie połączyć komputer z telewizorem poprzez HDMI, ale.. niewiem co z dźwiękiem. Czytałem, że podłącza się go oddzielnym kablem pod mini jacka, ale i w niektórych grafikach są piny, żeby podłączyć dźwięk i potem idzie on razem z obrazem do TV.

No i tak, w mojej grafice koło styków do łączenia grafik w CF są dwa piny i niewiem czy to jest do tego, bo podobno w standardzie DVI nie ma dźwięku, ale wole się zapytać.

9600gt.th.jpg

Zależy mi na tym, by obraz i dźwięk szedł w jednym kablu, znalazłem coś takiego, ale niewiem czy to zda rolę i nie mogę tego znaleźć na Allegro :confused:

Dziękuje z góry za pomoc :slight_smile:

(mktiger) #2

ja mialem w zestawie kabel audio do podlaczenia miedzy plyta gl i grafika cyfrowo - spdif

do odtwarzania filmow polecam kmplayer - ma fajna funkcje - mozna ustawic odtwarzanie dzwiekuu normalnie przez analog a gdy przelaczysz na pelny ekran to spdif

i wtedy ty sobie surfujesz po necie a kobieta oglada puszczony z kompa film na tv

tylko musisz ustawic 2 ekrany we wlasciwosciach karty graficznej

ale zaraz

teraz zauwazylem - to zdjecie twojej karty - wiec nie masz hdmi

troche lipa

pozostaje chyba wyslac sygnal przez svhs - to male okragle gniazdo w karcie

a dzwiek z muzycznej jack na chinche

(adam749) #3

No tak, tylko gdzie podłącze ten kabel SPDIF do grafiki? te piny są od tego?

Ogólnie w karcie nie mam wyjścia HDMI, tylko muszę poprzez przejściówkę, albo kabel DVI-HDMI, ale skoro standardowo nie ma, to chyba te piny nie są do cyfrowego dźwięku.

Aktualnie mam podłączony TV przez S-Video, łącznie z dźwiękiem przez mini-jacka, ale kabel sam robiłem i z jakością jest ciężko, chciałbym się pobawić HDMI ^^ xD

Dzięki za info o programie, na pewno się przyda w przeszłości :wink:

(scripter1) #4

DVI (ang. Digital Visual Interface) to złącze przeznaczone typowo do przesyłania obrazu i standard ten nie przewiduje przesyłania dźwięku ale:

(http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface)

Co do tych pinów na tej karcie graficznej to najlepiej sprawdź jak są one oznaczone (w instrukcji od tej karty lub na niej samej) bo może to być złącze do połączenia z kartą dźwiękową ale wizualnie podobnie wygląda też złącze dla dodatkowego wentylatora.

(system) #5

Zaznaczone piny na zdjęciu to wejście dźwięku, musisz podłączyć po wyjście spdif na karcie muzycznej.

(adam749) #6

dzięki, tez to znalazłem, tylko w instrukcji od grafiki z wyjściem HDMI, a moja nie ma, ale pewnie to jest do tego :stuck_out_tongue: Idę po przejściówkę DVI-HDMI, połączę te piny i zobaczymy :stuck_out_tongue:

(system) #7

Jak wszystko sprawdzisz to daj znać, ciekaw jestem czy zadziała (też mam Palita, ale 8800GT).

(adam749) #8

Podłączyłem i wszystko gra :slight_smile: Mam dźwięk w HDMI :wink: Teraz tylko, albo przemeblowanie w pokoju, albo kupno kabla 15m ehh :stuck_out_tongue: