Palit Sonic 9600GT vs. Galaxy/Twintech HP 8800GT

Powoli przymierzam się do kupna komputera (i złożenia znajomej) i mam dylemat. Chciałbym o porównanie modeli wymienionych w temacie.

Palit GeForce 9600GT Sonic 512MB 450-500zł

Galaxy GeForce 8800GT 550-600zł

TwinTech GeForce 8800GT chyba też koło 550zł

Wiem, że jeżeli wersja sonic różni się tylko taktowaniem, które bez problemu można wyciągnąć ze zwykłej wersji to nie opłaca się dopłacać. Ale akurat w tym modelu zaciekawiły mnie liczne wyjścia na tej karcie:

wyjście video [tv-out]

wejście S/PDIF

wyjście HDMI

2x wyjście DVI

(wyjście DisplayPort)

Dodatkowo jeszcze Tomb Raider, którego może bym kupił w przyszłości. :slight_smile:

Zastanawiam się więc nad przydatnością tych wszystkich wyjść, i które można uzyskać przez np. przejściówki w tych 8800GT.

:arrow: 1) Jednym słowem chodzi mi o porównanie wyjść tych kart i pytanie czy jest czym się sugerować w tym względzie?

:arrow: 2) Jak z wydajnością tych kart? Czy faktycznie jest przepaść ze względu na te jednostki cieniowania?

:arrow: 3) Jak z podkręcaniem, temperaturą, głośnością?

Kup 8800GT twintech lub Galaxy z chłodzeniem CoolerMaster heat pipe.

http://pclab.pl/art31697.html

Palit sonic różni się też chłodzeniem od zwykłej wersji - pamięci są zakryte, co pozwoli prawdopodobnie na lepsze ich o/c

Wiadomo, że wydajniejsza jest 8800GT, ale aż tak może mocnej grafiki nie będę potrzebował, a ta stówka w kieszeni (nie licząc Tomb Raidera:) się przyda na pewno. A że chyba najbardziej interesuje mnie sprawa z tymi portami i realnym ich wykorzystaniem, dlatego ponawiam pytanie odnośnie owych portów.

Ciebie raczej będzie interesować wyłącznie DVI oraz dla wygody oglądania filmów to TV-Out (Jeśli Twój TV ma więcej cali niż monitor :stuck_out_tongue: )

Rozumiem, że tv-out który jest w 8800 przesyła sygnał analogowy, więc teoretycznie musi wykonać konwersję do tego sygnału co teoretycznie obniża jakość.

DVI przesyła cyfrowo, ale nie wszystkie telewizory go posiadają. Czy da się zastosować jakąś przejściówkę do np. HDMI?

Nawet po zastosowaniu przejściówki, teoretycznie jakość będzie odwrotnie proporcjonalna do długości kabla łączącego. W spdif optycznym taki problem nie występuje.

Czy wszystko co napisałem to prawda? Czy jest szansa dostrzeżenia wspomnianych wyżej obniżeń jakość wyświetlanego obrazu?