Palm Pre w cenie 300,-? Czy ten telefon to dobry wybór?

(Fazaprzemek) #1

Co myślicie o telefonie Palm Pre z WebOS ? Kolega chce żebym mu doradził lecz sam nie mam pojęcia nic o samym telefonie ani systemie.

Czy po zakupie jeśli by mu nie odpowiadał to czy nie byłoby problemu z dalszą odsprzedażą bo ten telefon jak i sam system są niszowe na naszym rynku i ktoś mu proponuje go w cenie 300 zł.. Czy to dobra cena i czy nie miałby ewentualnych problemów z odsprzedażą w razie czego ?

Wiadomo, to niespotykany telefon z niespotykanym systemem, ponoć w dodatku po angielsku, niestety nie wiadomo jak wygląda sprawa z Sim-Lockiem...

(Klinge) #2

Z HP w Polsce może być nie za dobrze, jeśli chciałby go odsprzedać. 300zł jest podejrzane - telefon jest wart wiele więcej. Jeśli chodzi o sam telefon to przeciętny. System niszowy z zerową prawie bazą programów. Mało wsparcia w Polsce. Odradzałbym Pre. Prędzej Nokie lub Androidy.

Sim-lock to sprawa źródła - skąd kupuje - sieć czy box miał poprzedni właściciel. I czy to aby na pewno wersja GSM a nie CDMA. Jakby nie patrzeć to spotykany telefon, ale rzadko :slight_smile:

(Fazaprzemek) #3

Dowiedziałem się, że telefon nie ma sim-locka i, że pracuje w zakresie GSM. Więc tylko język angielski mógłby mu sprawiać problem.

Pożyjemy zobaczymy, osoba która go sprzedaje nie ma pewności też jaka była przeszłość telefonu a sprzedaje ze względu na OS i wersję językową.

Być może dlatego tak tanio, bo widzę, że nawet na allegro jest ich niewiele a jeśli już się pojawiają to zainteresowanie nimi jest znikome.

(Azazel33) #4

Ja za 300 zł kupilem HTC Hero, ale szanse ze znajdziesz na Allegro za ta kase jest znikoma, moj tez ma angielskie menu ale mi to nie przeszkadza.

(Klinge) #5

Czytałem po twoim poście, że system jest prosty, prostszy niż iOS nawet i Symbian S40. Powinno dobrze służyć. Jakby co dajcie znać w topicu.

(Fazaprzemek) #6

Niestety kolega zbyt długo zwlekał z tym, bo był kompletnie niezdecydowany. Sam później rozmyślałem nad jego zakupem, ale też już było za późno, bo podbno sprzedał gdzieś przez internet.

-- Dodane 24.07.2011 (N) 22:26 --

Telefon na tyle mi się spodobał oglądając filmy przedstawiające jego możliwości ze postanowiłem szukać go na allegro i spróbować wylicytować za niedrogą cenę. Mój G1 ostatnio odmówił posłuszeństwa więc będę miał od razu okazję sprawdzić inny system niż jak do tej pory Androida i WP7, którym tylko mogłem pobawić się jakiś czas temu na targach elektroniki.