Palm Pre w cenie 300,-? Czy ten telefon to dobry wybór?

Co myślicie o telefonie Palm Pre z WebOS ? Kolega chce żebym mu doradził lecz sam nie mam pojęcia nic o samym telefonie ani systemie.

Czy po zakupie jeśli by mu nie odpowiadał to czy nie byłoby problemu z dalszą odsprzedażą bo ten telefon jak i sam system są niszowe na naszym rynku i ktoś mu proponuje go w cenie 300 zł… Czy to dobra cena i czy nie miałby ewentualnych problemów z odsprzedażą w razie czego ?

Wiadomo, to niespotykany telefon z niespotykanym systemem, ponoć w dodatku po angielsku, niestety nie wiadomo jak wygląda sprawa z Sim-Lockiem…

Z HP w Polsce może być nie za dobrze, jeśli chciałby go odsprzedać. 300zł jest podejrzane - telefon jest wart wiele więcej. Jeśli chodzi o sam telefon to przeciętny. System niszowy z zerową prawie bazą programów. Mało wsparcia w Polsce. Odradzałbym Pre. Prędzej Nokie lub Androidy.

Sim-lock to sprawa źródła - skąd kupuje - sieć czy box miał poprzedni właściciel. I czy to aby na pewno wersja GSM a nie CDMA. Jakby nie patrzeć to spotykany telefon, ale rzadko :slight_smile:

Dowiedziałem się, że telefon nie ma sim-locka i, że pracuje w zakresie GSM. Więc tylko język angielski mógłby mu sprawiać problem.

Pożyjemy zobaczymy, osoba która go sprzedaje nie ma pewności też jaka była przeszłość telefonu a sprzedaje ze względu na OS i wersję językową.

Być może dlatego tak tanio, bo widzę, że nawet na allegro jest ich niewiele a jeśli już się pojawiają to zainteresowanie nimi jest znikome.

Ja za 300 zł kupilem HTC Hero, ale szanse ze znajdziesz na Allegro za ta kase jest znikoma, moj tez ma angielskie menu ale mi to nie przeszkadza.

Czytałem po twoim poście, że system jest prosty, prostszy niż iOS nawet i Symbian S40. Powinno dobrze służyć. Jakby co dajcie znać w topicu.

Niestety kolega zbyt długo zwlekał z tym, bo był kompletnie niezdecydowany. Sam później rozmyślałem nad jego zakupem, ale też już było za późno, bo podbno sprzedał gdzieś przez internet.

Dodane 24.07.2011 (N) 22:26

Telefon na tyle mi się spodobał oglądając filmy przedstawiające jego możliwości ze postanowiłem szukać go na allegro i spróbować wylicytować za niedrogą cenę. Mój G1 ostatnio odmówił posłuszeństwa więc będę miał od razu okazję sprawdzić inny system niż jak do tej pory Androida i WP7, którym tylko mogłem pobawić się jakiś czas temu na targach elektroniki.