Palnik gazowy zapalający się z trudem

Mam kuchenkę gazową ARDO i od jakiegoś czasu jeden z palników gazowych ( ten najmniejszy ) długo nie może ''zaskoczyć ‘’ zanim będzie płomień, ostatnio stałem z wciśniętym kurkiem :!: 5 MINUT :!: zanim te draństwo zapaliło się :evil: Inne palniki szybko zaskakują, nie wiem czy to od regulacji danego palnika zależy :?:

heh… spróbuj poszperać tam metalowym drągiem… mi pomogło… :stuck_out_tongue:

Bardzooooo “mądra” porada szczególnie że grożąca rozkalibrowaniem dyszy :P.

Ściągnij palnik wyczyść go szczególnie z rdzy, wyczyść elektrodę zapalarki. Jak już chcesz czyścić dyszę to cieniutkim miękkim miedzianym drutem, albo bardzo delikatnie szpicem cienkiej igły.

Jeżeli nie czujesz się na siłach zawołaj fachowca, z gazem nie ma żartów !!

może zamienił ktoś palniki i nie chce odpalać ja miałem wczoraj podobnie próbowałem zapalić i nie dało się dopiero okazało się ze jak mama myła gazówkę to zamieniła palniki

esc , a nie lepiej od razu speca od tego wołać, a nie samemu grzebać i tu się pytać o jakieś durne porady?

Spróbuj odkręcić kurek i zapalić palnik zapalniczką (tak jak w kuchenkach bez automatycznej zapalarki). Jeśli się zapali znaczy to, że uszkodzona jest elektroda.

Właśnie zepsuła mi się wbudowana-automatyczna zapalarka i zapalam zapalarką na gaz - myślisz że to elektroda :?: Jeszcze spróbuję wyczyścić dyszę jak pisał fiesta.