Pamiątki z Czech

Szukam jakiś informacji co można kupić od naszych południowych sąsiadów, a konkretnie w pradze.

Można kupić gdzieś np. miniaturkę czy choćby brelok mostu karola ? Albo jakieś inne pamiątki.

Prosze o wypowiedzi najlepiej tych co byli w czechach

ja byłem w pradze w tym roku… raczej nie mieliśmy dużo czasu na pamiątki ;] ale jak bedziesz na tych fontannach które tańczą w rytm muzyki to juz masz udany pobyt w Czechach ;]

Czeskie piwo. Pamiątka nietrwała ale zawsze :slight_smile:

zloty bazant lub coś mocniejszego - abstyn? xd

słodycze:

czekolada studencka

goodprogram , przejdź się po starym mieście. W co drugim sklepiku znajdziesz jakieś pamiątki (zegarki, breloki, kubki, wisiorki itp.)

Ja osobiście przywiozłem sobie Absynth, Becherowkę. Rum, Gin, kilka fajnych win, zegarek z motywem Pragi i kubek :smiley:

w Pradze w okolicach tych wszystkich zabytków i mostu Karola masz ogrom sklepów z pamiątkami… Wybór jest wszelaki: figurki, breloki, kubki, magnesy na lodówkę, jakieś szklane ozdóbki, kufle do piwa zapakowane od razu z butelką czeskiego piwa, mnóstwo rzeczy, mnóstwo wzorów… Myślę, że spokojnie znalazłoby się to, o czym napisałeś. Zwłaszcza z mostem Karola, to przecież chyba najbardziej znany “punkt” Pragi…

Szczegołnie polecam jak napisał Grzechuzioom pokaż grających fontann :slight_smile: nigdzie indziej czegoś takiego nie widziałem (w Czechach byłem chyba 4 lata lemu…) :slight_smile:

likier jajeczny mają zaje*** :wink:

a ja przywiozłem tą czekoladę studencką :slight_smile: Można kupić była dobra ale nic specjalnego ;]

Co najważniejsze jak chcesz kupować jakies napoje lub słodycze to tylko w jakiś marketach bądź hipermarketach ;] tam jest tanio np 1,5l Nestea kosztuje 29koron co w przeliczeniu na złotówki wynosi około 2.50zł :wink: więc się opłaca bo za 2.50zł w Polsce można kupic 0,5l Nestea ;] troche wyższa cena jest takich napojów jak: Cola, Sprite, Fanta :wink: Jeszcze raz polecam fontanny z początku jest to niesamowite :wink: pokaz trwa 40min i po 20min może się już nudzić :slight_smile: ale pierwsze minuty są naprawdę warte uwagi

Nie wiem wg jakiego kursu to liczysz, ale mi wychodzi troszkę ponad 4 zł.

jechać do Czech po pamiątki to totalne nieporozumienie jeśli zależy Ci na zakupach to taniej wyjdzie kupić coś z internetu np. aukro.cz haha