Pamięć 2GB 1066 czy moze 4GB 800?

(Ble890) #1

witam,

mam dylemat mianowicie nie wiem czy brac 4GB ramu 800Mhz czy moze 2GB 1066? dodam ze racej bede urzywac zwyklego xp sp2...

(Montreux Drummer) #2

jeżeli masz 32 bitowy system to 4 giga odpada bo zobaczy ci chyba do 3 giga. Jeżeli masz 64 bit system to osobiście wziął bym 4 giga.

(Technik Elektro) #3

jaka konfiguracja ?? jeśli intel to 2x1gb pc1066

(Ble890) #4

E8200

asus P5k

A 64bitowe tzn jakie?

(Montreux Drummer) #5

Technik_Elektro napisał, że jak masz intela to bierz lepiej 2x1 gb pc 1066.

Windows 32 bit nie wykrywa więcej niż 3 giga ramu. Windows 64bit wykrywa powyżej 4 giga ramu, ale Ty pewnie masz 32 bit jak większość.

2x1 giga będzie dla Ciebie w takim razie.

(JNJN) #6

Proszę zmienić temat postu na konkretny, opcja edytuj i popraw.JNJN

(Rubcil) #7

ble89, ja bym proponował bardziej się na płytą główną zastanowić,niż nad pamięciami ;x

(Ble890) #8

Rubcil , hm a co z plyta jest nie tak?

http://www.microsoft.com/poland/technet … 92_01.mspx tutaj pisze ze obsluguje :expressionless: wiec jak to w koncu jest bo juz nie wiem:/

(Technik Elektro) #9

Asus p5k to kiepska konstrukcja - ustępuje takim markom jak dfi,abit,gigabyte,msi na chipsecie p35 - rozumiesz??

(Ble890) #10

rozumiem:) bo w sklepie mi ja polecali zamiast foxconna wiec nie wiem juz co mam kupic:| bylem przekonany do foxconna ale teraz juz nie wiem

(Technik Elektro) #11

w sklepie upychają to co się najmniej sprzedaje, bierz tego foxa i nie kombinuj, jesteś typowym przykładem dzieciaka który ulega marnemu marketingowi sklepowemu ;-).