Pamięć 2x1Gb(dual) czy 2Gb(simple) do acera aspire 9300?

Posiadam acera aspire 9300 a w nim mam pamięć HYNIX 512MB 2Rxx16 PC2-4200S-444-12, troche mi to nie wystarcza i chce zakupic jakies 2GB, max moge zainstalowac 4gb pamieci z tym ze sytem mi tyle nie obsluzy, bo na stronie acera sa tylko sterowniki do wersji 32 bitowej, a z tego co sie orientuje to te wersjie widza 3,25 gb. Zastanawiam się czy kupić 2x1gb 533/667(podobno ta konfiguracja w dualu jest korzystniejsza niz w simple) czy 2gb 533/667 (w jednym module) i za jakis czas dokupic drugie 2gb. SAystem operacyjny xp media center edition, amd 1,6GHz 64bit, GeForce 7600 128.

Jakie byście mi rozwiazanie polecili? może jakieś 2gb i te 512mb co mam zeby nie wywalac tej pamieci?

Zależy do czego wykorzystujesz komputer. Wg mnie, 2 GB do standardowych czynności wystarczają w zupełności :wink: Czyli proponuję dokupić 2x1GB żeby uruchomić tryb Dual-channel - zawsze daje to jakiś wzrost wydajności. Swoją drogą, nie ma czegoś takiego jak simple (channel), a Single-channel :wink:

A o ile procent tak mniej więcej wydajniejsza jest praca w dualu? Czyli w moim przypadku 2 x 1Gb/2Gb 667MHz w jednym module?

Jeszcze jedno pytanie brać najtańszy Ram typu hynix, goodram czy jakieś droższe kingstony, patriot czy geil i z jakim opóźnieniem?

Dual przyspiesza pracę od kilku do kilkunastu procent.

PS. GB a nie Gb czy gb.

Dokładnie tak jak napisał poprzednik, wbrew pozorom przyrost wydajności jest stosunkowo mały. Jednak dobre i to.

No to nie lepiej już kupić 2GB 667MHz i jak ceny spadną drugie 2GB i bedą pracowały kosci w dualu?