Pamiec 512 i 256mb

Witam,

Mam problem z pamiecia. Mialem w swoim kompie pamiec 256 MB 333Mhz nieznanej firmy i dokupilem niedawno kość 512MB 400MHz Twin MOSa. Kiedy dopiolem do tej starej nowa to komputer sie nie wlaczal… Jest jakis sposob zeby te pamieci dzialaly jednoczesnie?? Prosze o pomoc 8)

Niektóre płyty gł mają problemy z pamięciami 400Mhz , powinno coś pisać w książce dołączonej do płyty gł , może być tak że twoja płyta gł obsługuje pamięci 400Mhz ale tylko 1 sztuke , i np 2x333 lub 3x266 i 4x266 . Przeważnie taki problem z pamięciami da sie rozwiązać poprzez aktualizacje biosu płyty gł.

ale ta nowsza pamiec dziala jezeli tylko ona jest podlaczona… problem wystepuje jak chce podlaczyc obie na raz :slight_smile:

no przecie napisałem, dokładając do niej pamięć 333 już nie jest wstanie sobie poradzić , jeżeli ta nowa byłaby 333 to możliwe że nie byłoby problemów w współpracy z pamięcią 256Mb 333Mhz.

a mozna przez Biosa zmienic czestotliwosc taktowania jakos??

Złączono Posta : 10.02.2006 (Pią) 16:21

ok juz sobie poradzilem… problem byl bardziej banalny niz mi sie wydawalo :mrgreen: poprostu trzeba bylo wlozyc wolniejsza pamiec w 1 slot :wink: ale dzieki za starania

Nie wiem jak teraz to jest w płytach ale jeśli koniecznie nie chcesz wymienić obu pamięci na inne, najlepiej identyczne to spróbuj zastosować taki stary trik (parę lat temu na starszych płytach to wychodziło):

Zamień miejscami pamięci. Kiedyś płyta rozpoznawała prędkość pamięci tylko w pierwszym dostępnym gniazdku i jeśli tam napotka najpierw wolniejszą to ustawi system do tej wolniejszej. Spróbuj, a nuż się uda :slight_smile:

Teraz co płyta to co innego, ale często da się ustawić w biosie parametry pracy dla różnych pamięci. Ja miałem taką zagwozdkę w zeszłym roku i w końcu postanowiłem pozostać przy 1 szybszej kości 512MB - do moich potrzeb 512 wystarczyło a dołożenie 256 nie przyspieszyło systemu a wręcz spowolniło…