Pamięć DDR3 a AMD Phenom II

Hej. Mam takie małe pytanie. Ostatnimi czasami zacząłem się interesować procesorami AMD. I tu się mocno zdziwiłem. Na stronie amd pisze, że phenomy II obsługują ddr2 i ddr3. No ok. To się wszystko zgadza, ale czemu max ddr3 1333 MHz? Przecież Phenomy II są nowe i w dodatku ich macierzystym gniazdem jest am3. A DDR3 1333 to dość słaba częstotliwość jak na ten rodzaj pamięci.

Może mnie ktoś w tym uświadomić? Czy to znaczy, że jak będe miał dajmy na to 1600 MHz, to procek nie rozpozna pamięci, czy obniży taktowanie?

Wszystko działa mam 1600 i śmiga aż milo a nawet więcej mam .

Ciesze się, że działa :slight_smile: , ale w takim razie co determinuje prędkości ddr3? Płyta główna, czy sam kontroler w CPU? Bo skoro płyta to, po kiego grzyba znajduje się w cpu kontroler o tak wolnej częstotliwości?

O prędkości ramu decyduje NB inaczej kontroler pamięci ale płyta pokazuje NB Wystarczy trochę podkręcić i wykorzystasz ram w 100% ja mam ustawione z 2000mhz na 2880 i indeks w Windows z 7,4 wyskoczył poza skale czyli 7,9

A co do kontrolera to nie jest wolny po prostu za czasów phenoma jego debiutu ramu ddr 3 1600mhz nie było albo dopiero wchodził dlatego teoretycznie go nie obsługuje według specyfikacji w Praktyce obsługuje nawet i 2000mhz ddr 3 i nie musisz nic podkręcać ale jak podkręcisz to zawsze te pare % będziesz mieć :slight_smile: