Pamięć DDR3 proszę o wyjaśnienie problemu

Witam.

Posiadam pamięć Kingston HyperX 2x2GB DDR3-1600 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 KHX1600C9D3K2/4G, pojawiła się teraz możliwość i chęć rozbudowania komputera o dodatkowe 2 gb ewentualnie 4gb. Niestety, w jednym ze sklepów znanej sieci sprzedawca poinformował mnie, że DDR3 to bardzo wybredne kości w związku z czym nigdy nie otrzymam 100% gwarancji, że gdy kupie konkretny model to będzie od współgrał z zestawem dual chanel podanym powyżej. Stwierdził, że nawet zakup takiego samego modelu pamięci nie daje takowej gwarancji, gdyż jedynie te 2 kości z konkretnego opakowania zostały ze sobą sparowane przez producenta i mają ze sobą w 100% współgrać.

Prawda to czy brednie? Jeśli prawa to co teraz muszę zrobić gdybym chciał zwiększyć ilość ramu… sprzedać posiadane kości i kupić opakowanie 3x2gb?

Bo nigdy nie ma 100 % pewności, że wszystko będzie grało : robi się tak : albo ryzykujesz i zamawiasz takie same moduły lub o zbliżonych parametrach, albo kupujesz komplet pamięci większej pojemności, a posiadane sprzedajesz. Można dać również kompa do serwisu i niech się bawią i ma być dobrze.

Jeśli dokupisz tego samego producenta, o tych samych parametrach (zegar i CL, pojemność ma drugorzędne znaczenie), to powinno działać, ale nie musi.

Gorzej, jak różni producenci i różne parametry, wtedy BIOS może zgłupieć (a obecnie procesor, bo to w nim jest obsługa DDR3)

Ja jakoś z Kingstonami na kilku komputerach nie miewałem problemu, ale już z GoodRAM tak. Widocznie liczy się nie tylko specyfikacja, ale i doświadczenie producenta.