Pamięć Fizyczna ,,Blue Screen''


(system) #1

Witam mam Laptopa ,,acer'' I nie wiem co jest niekiedy wyskakiwał błąd A teraz wyskakuje częściej.

:frowning: Pisze: rozpoczynanie zrzucania fizyczycznej pamięci... Wcześniej miłem podobny problem...

Ale już puźniej komputer sie nie uruchomił (to zainstalowałem system od nowa)

Komputer resetuje sie wyświetlając Niebieski ekran z komunikatem...

Najczęściej podczas grania lub słuchania muzyki, filmów a niekiedy z korzystania z sieci...

Prosze o odpowiedź lub na gg 9170343 z góry dziękuje a oto obaz jak wyglada ten błąd:

http://c.wrzuta.pl/wi19917/9a5ec4130020 ... OrWB8&ft=f


(popula) #2


(system) #3

Taśmy połączeniowej ale od czego od dysku twardego???????? Tylko jest problem bo to jest laptop :frowning: A w nim ciężko sie połapać co gdzie.... :frowning:


(popula) #4

Sprawdź pozostałe elementy wymienione w opisie błędu, dysk- HDDlife, pamięć- Memtest86 i sprawdź kontrolery IDE (podstawowy i pomocniczy), czy są ustawione w trybie DMA.


(system) #5

Ale ja podałem link Do obrazu :D:D To może by pan zajrzał Bo ja sie w tym nie orientuje :slight_smile:


(popula) #6

Widziałem bluescren'a i dlatego w moim poście widnieje wymieniony błąd:

"Stop 0x0000007A lub KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR"

czyli taki, jaki u Ciebie wystąpił. Zastosuj programy które podałem (kliknij w każdy), a być może ustali się przyczynę błędu.

ps.

Niw wstawiaj linków, które źle działają.

http://c.wrzuta.pl/wi19917/9a5ec4130020c34c4796686a/ - tak wygląda prawidłowy adres do screen'a.


(system) #7

Zastosuj programy które podałem (kliknij w każdy) Jakie programy masz na myśli???????


(popula) #8

Przebierasz nogami w miejscu. Wymieniam programy którymi można zdiagnozować problem, wystarczy w nie kliknąć i przejść na stronę gdzie są do pobrania. Powtórzę jeszcze raz- HDD life i Memtest86. Odpowiedzi na temat ustawień IDE, także dalej nie ma. Albo współpracujesz, albo goń do serwisu. Wybór należy do Ciebie #-o


(system) #9

Ściągłem 2 pliki i tylko co mam zrobić z mamtest86 otwieram Folder BOOT a tam boot.cat i mamtwst.img i co mam zrobić z tymi plikami poniewarz boot.cat nie che sie otwarzyć a mamtest.img jak otwieram to wyświetlają sie napisy natomiast hDD life działa bez zarzutu. :?


(wieszak) #10

http://support.microsoft.com/kb/315266/pl

Do poczytania powinno jeszcze bardziej rozjaśnić problem.

i

Co do memtestu.

Ustaw odpalenie z dyskietki i z restartuj powinien złapać sam o ile dobrze pamiętam.


(popula) #11

Pobierz tą wersję -->Memtest86 i nagraj na CD. Następnie uruchom kompa z nagranej płyty--> zostaw płytę w napędzie i restart. Jeżeli program nie wystartuje, to wejdź do BIOS i zmień ustawienia tak aby komp uruchamiał się z płyty CD. Wyjdź z BIOS. Teraz Memtest86 uruchomi się automatycznie i od razu rozpocznie testowanie pamięci. Testowanie potrwa w zależności od posiadanego RAM'u, na koniec program wyświetli podsumowanie z informacjami o ewentualnych błędach. Jeśli chcesz zmienić ustawienia programu, wciśnij w dowolnym momencie klawisz [C]. Z kolei klawisz [Esc] powoduje natychmiastowe przerwanie testów i restart komputera.


(system) #12

Diagnoza z testu dysków :shock: :expressionless: [-o<

UWAGA!

Dysk na razie działa w granicach tolerancji parametrów, ale jego działanie i/lub niezawodność spadły do poziomu średniego. Nie pozwala to wykorzystywać jego pełnych możliwości i prowadzi do dalszego stopniowego pogarszania jego stanu. Zalecana wymiana dysku na inny.


(popula) #13

Spróbuj zastosować program Hdd Regenerator (szukaj w Google). Możliwe, że naprawi częściowo dysk. No i polecam solidną defragmentację, np. tym programem --> http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... 1.4.11.275


(system) #14

Sciągłem ten program... Hdd Regenerator Version 1.51 bo żadna defragmentacja nie pomaga....Zaraz spróbuje coś wymyślić... :smiley:


(popula) #15

A jakiej odpowiedzi oczekujesz? Masz program, więc go zastosuj. Jeżeli nie pomoże, to napisz jakie dał efekty i czy wyskoczyła jakaś informacja?


#16

TheVirus2069 , w związku z tym tematem: viewtopic.php?f=2&t=213590 część Twoich postów poleciała do kosza. Następnym razem za podbijanie tematu dostaniesz warna.


(system) #17

(system) #18

Diagnoza z testu dysków

UWAGA!

Dysk na razie działa w granicach tolerancji parametrów, ale jego działanie i/lub niezawodność spadły do poziomu średniego. Nie pozwala to wykorzystywać jego pełnych możliwości i prowadzi do dalszego stopniowego pogarszania jego stanu. Zalecana wymiana dysku na inny.

WYNIK TESTU !


(system) #19

Żadna defragmętacja nie pomogła....A diagnoze napisałem wyżej :slight_smile: :?


(system) #20

O co chodzi nie moge odpisać..Wyskakuje mi podbijanie posta;/ :-x