Pamięć Fizyczna ,,Blue Screen''

Witam mam Laptopa ,acer’’ I nie wiem co jest niekiedy wyskakiwał błąd A teraz wyskakuje częściej.

:frowning: Pisze: rozpoczynanie zrzucania fizyczycznej pamięci… Wcześniej miłem podobny problem…

Ale już puźniej komputer sie nie uruchomił (to zainstalowałem system od nowa)

Komputer resetuje sie wyświetlając Niebieski ekran z komunikatem…

Najczęściej podczas grania lub słuchania muzyki, filmów a niekiedy z korzystania z sieci…

Prosze o odpowiedź lub na gg 9170343 z góry dziękuje a oto obaz jak wyglada ten błąd:

http://c.wrzuta.pl/wi19917/9a5ec4130020 … OrWB8&ft=f

Taśmy połączeniowej ale od czego od dysku twardego??? Tylko jest problem bo to jest laptop :frowning: A w nim ciężko sie połapać co gdzie… :frowning:

Sprawdź pozostałe elementy wymienione w opisie błędu, dysk- HDDlife, pamięć- Memtest86 i sprawdź kontrolery IDE (podstawowy i pomocniczy), czy są ustawione w trybie DMA.

Ale ja podałem link Do obrazu :D:D To może by pan zajrzał Bo ja sie w tym nie orientuje :slight_smile:

Widziałem bluescren’a i dlatego w moim poście widnieje wymieniony błąd:

“Stop 0x0000007A lub KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR”

czyli taki, jaki u Ciebie wystąpił. Zastosuj programy które podałem (kliknij w każdy), a być może ustali się przyczynę błędu.

ps.

Niw wstawiaj linków, które źle działają.

http://c.wrzuta.pl/wi19917/9a5ec4130020c34c4796686a/ - tak wygląda prawidłowy adres do screen’a.

Zastosuj programy które podałem (kliknij w każdy) Jakie programy masz na myśli???

Przebierasz nogami w miejscu. Wymieniam programy którymi można zdiagnozować problem, wystarczy w nie kliknąć i przejść na stronę gdzie są do pobrania. Powtórzę jeszcze raz- HDD life i Memtest86. Odpowiedzi na temat ustawień IDE, także dalej nie ma. Albo współpracujesz, albo goń do serwisu. Wybór należy do Ciebie #-o

Ściągłem 2 pliki i tylko co mam zrobić z mamtest86 otwieram Folder BOOT a tam boot.cat i mamtwst.img i co mam zrobić z tymi plikami poniewarz boot.cat nie che sie otwarzyć a mamtest.img jak otwieram to wyświetlają sie napisy natomiast hDD life działa bez zarzutu. :?

http://support.microsoft.com/kb/315266/pl

Do poczytania powinno jeszcze bardziej rozjaśnić problem.

i

Co do memtestu.

Ustaw odpalenie z dyskietki i z restartuj powinien złapać sam o ile dobrze pamiętam.

Pobierz tą wersję -->Memtest86 i nagraj na CD. Następnie uruchom kompa z nagranej płyty–> zostaw płytę w napędzie i restart. Jeżeli program nie wystartuje, to wejdź do BIOS i zmień ustawienia tak aby komp uruchamiał się z płyty CD. Wyjdź z BIOS. Teraz Memtest86 uruchomi się automatycznie i od razu rozpocznie testowanie pamięci. Testowanie potrwa w zależności od posiadanego RAM’u, na koniec program wyświetli podsumowanie z informacjami o ewentualnych błędach. Jeśli chcesz zmienić ustawienia programu, wciśnij w dowolnym momencie klawisz [C]. Z kolei klawisz [Esc] powoduje natychmiastowe przerwanie testów i restart komputera.

Diagnoza z testu dysków :shock: :expressionless: ![-o<

UWAGA!

Dysk na razie działa w granicach tolerancji parametrów, ale jego działanie i/lub niezawodność spadły do poziomu średniego. Nie pozwala to wykorzystywać jego pełnych możliwości i prowadzi do dalszego stopniowego pogarszania jego stanu. Zalecana wymiana dysku na inny.

Spróbuj zastosować program Hdd Regenerator (szukaj w Google). Możliwe, że naprawi częściowo dysk. No i polecam solidną defragmentację, np. tym programem --> http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 1.4.11.275

Sciągłem ten program… Hdd Regenerator Version 1.51 bo żadna defragmentacja nie pomaga…Zaraz spróbuje coś wymyślić… :smiley:

A jakiej odpowiedzi oczekujesz? Masz program, więc go zastosuj. Jeżeli nie pomoże, to napisz jakie dał efekty i czy wyskoczyła jakaś informacja?

TheVirus2069 , w związku z tym tematem: viewtopic.php?f=2&t=213590 część Twoich postów poleciała do kosza. Następnym razem za podbijanie tematu dostaniesz warna.

Diagnoza z testu dysków

UWAGA!

Dysk na razie działa w granicach tolerancji parametrów, ale jego działanie i/lub niezawodność spadły do poziomu średniego. Nie pozwala to wykorzystywać jego pełnych możliwości i prowadzi do dalszego stopniowego pogarszania jego stanu. Zalecana wymiana dysku na inny.

WYNIK TESTU !

Żadna defragmętacja nie pomogła…A diagnoze napisałem wyżej :slight_smile: :?

O co chodzi nie moge odpisać…Wyskakuje mi podbijanie posta;/ :-x