Pamięć karty graficznej a podnoszenie fsb

Witam mam karte graficzną Radeon 5400HD 1GB 600mhz pamięc 400, przy podkręcaniu procesora jak wiemy podnosi się też pamięc ram czy czegoś tam obecnie mam 450 a pamięć karty graficznej wynosi 400 mam problemy w grze cienie nie są prawidłowo wyświetlane takie troche zniekształcone czy to od tego zależy?Musiałbym pewnie wraz z podnoszeniem fsb podnosić też mhz karty i pamięc żeby osiągnąć te 450 na karcie graficznej tak? proszę o odpowiedz zasilacz mam Carbon 450W

-błędy grafiki w grach nie zależą od taktowania…-zawsze lepiej spróbować zainstalować inne sterowniki…a co do podkręcanie -to np MSI afterburner-są suwaki oddzielnie dla pamięci i rdzenia- …ale lepiej nie podkręcać…/można zepsuć niepotrzebnie kartę…/,

Podaj resztę sprzętu. Nie zawsze wraz ze zmianą FSB zmienia się też pamięć.

Zainstaluj najnowsze sterowniki.

Podkręcając jest BARDZO trudno coś uwalić. Jeśli przestrzegasz napięć i kontrolujesz temperatury, to nic się nie stanie.

z procesorem jednak juz nie będę się bawił szkoda na to moich nerwów i czasu chyba kupię nowego procka, tylko te cienie irytują mnie karta stabilna testowałem 30min w video test stability nie wykryło żadnych problemów sterowniki dziś instalowane znaczy dziś teraz nie dawno bo ja wiem 30min temu aha testowałem również furmarkiem i również wszystko wporządku komputer zachowuje się stabilnie wszystko jest ok czytałem na przeróżnych stronach o takich samych problemach w hitmanie absolution te cienie są prawie niewidoczne czyli prawie że normalne w Fifie 13 już inaczej cienie zawodników takie rozmyte może nie albo i na pewno nie ale taki poszarpane testowałem tez w Tomb Raider Anniversary hehe wiem gra o niskich wymaganiach tak cienie są normalne nie testowałem na innej grze ściagnę inną albo zobaczę w grze przez internet shaiyi , jeżeli ktoś miał problem podobny proszę o pomoc sprzęt mam na 99% dobry a co do tego programu co podałeś 2xup to niepotrzebny mi w CCC mam overdrive czy jakoś tak tam mogę też podkręcać temperature GPU mam 50 w spoczynku w stresie do 65 około na chłodzeniu pasywnym, tutaj zapodaje screena jakie mam cienie http://w662.wrzuta.pl/obraz/powieksz/aXIokXb0fHt czy to mogło się stać przez podkręcanie procesora? bo ja wątpie a spalić na karcie nieczego raczej nie spaliłem temperatura procka jak podkręcałem była chyba max 60 w stresie teraz ustawiłem na normalnie wszystko temperatura procka nawet 25 w bezczynności w stresie 40, więc nie wiem co to może być jak czytałem na innych forach z takim samym problemem jak mój nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi a przepraszam w jednym znalazłem ale tylkoktoś przeinstalował stery a u mnie to nie dało efektów uaktualniłem Directa czytałem nawet że ktoś poprzemieniał wszystko dosłownie zmieniał płyte głowną procesory arty graficzne podłączał pod telewizor kompa i miał problem dalej itp itd zna ktoś rozwiązanie ? oczekuje odpowiedzi, przypomniało mi się a może czasem to nie będzie wina dysku twardego?

Po pierwsze polecam zapoznanie się z zasadami interpunkcji.

Po drugie czego oczekujesz od tak słabej karty graficznej?

Pisałem w nocy miałem trochę napite także wiesz, a co do karty to owszem nie jest najlepszej jakości ale to nie przez to że jest słaba, GTA IV na średnich mi chodzi(ło) wszystko poprawnie wyświetlane cienie w jak najlepszym porządku, grałem w wiele gier wcześniej przy tej karcie i nigdy nie miałem problemów z cieniem! Teraz coś się posypało i nie jest to na 99% wina sprzętu, wszystko poprawnie chodzi testowałem wieloma programami OCCT,Furmark,3dMark,Video test stability z tym że w 3dMarku pojawiały się już problemy z cieniem!Nie wiem w czym problem nie mam pomysłu już, jeżeli ktoś wie co może być przyczyną nawet najglupsze pomysły przyjmuję bo mogą okazać się przydatne!

GTA IV na średnich ledwo mi chodziło, chyba, że grasz w 800x600.

Po 1-sze wrzuć logi z OTL’a, po 2-gie zainstaluj najnowsze sterowniki, po 3-cie wymień zasilacz.

Co ma zasilacz do tego wszystkiego? Zaraz zrobię skana, a co do GTA na 800x600 to nie grałem 1024x(na ileś tam) i nie były to do końca średnie ustawienia niskie przeplatane z średnimi! Nawet taki Assassin creed Revelations chodził mi na prawieże wysokich tylko rozdzielczość tak jak w przypadku GTA IV 1024x(na ileś tam)

Logi OTL http://www.wklej.eu/index.php?id=cf0459138d

Dodam jeszcze 2 pliki któreutworzył mi OTL na pulpicie

Zasilacz może podawać np. za niskie napięcie, co może skutkować nieprawidłościami w wyświetlanym obrazie. Dlatego rekomendujemy markowe zasilacze.

Czytałeś poradnik nt. OTL’a? :slight_smile:

Jeżeli o to Ci chodzi sporo errorów zauważyłem w Extras’ie co do zasilacza to mam gdzieś stary jeżeli poszukam podłącze go i zobacze,bo ten co teraz mam wymieniany był jakoś w maju poprzedniego roku

OTL: http://www.wklej.eu/index.php?id=cf0459138d

Extras: http://www.wklej.eu/index.php?id=c27b083eb1

A stary, to pewnie też niemarkowe COŚ? :slight_smile:

Niedługo ktoś wpadnie i sprawdzi logi.

Poprzedni nie był wymieniany od kupna komputera czyli jakieś 4-5lata temu, na pewno zasilacz nie jest zbyt dobry, ale gdy go wymieniałem ciągle działał jak go znajde podam specyfikacje, a tego co obecnie mam to bo ja wiem czy taki zły? Na mój komputer raczej starczy kupiłem go za 80zł

http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradn … w?page=0,2 bez zbędnych tłumaczeń.

Znalazłem Colorsit 350W AC Input:230VAC 10A 50-60Hz coś takiego zasilacz jest sprawny tak mniemam, gdy zmieniałem ciągle działał jak należy, a z podkręcaniem na obecnym procesorze już się nie bawie wolę kupić nowy.

Ten Colorsit też jest na czarnej liście zasilaczy.

Zauważyłem chodz nie powinien spalić mojego sprzętu, wczesniej bezproblemowo, doszła tylko karta graficzna nowa tą co obecnie mam

10 lat działał bezproblemowo, a jutro spali Ci cały sprzęt. Rób co chcesz :wink:

Zmieniać raczej nie będę choć kto wie, zobaczymy co wyjdzie z logów może to coś w windowsie