Pamięć - klasyfikcja 5.0 - 800Mhz

Witam, szukałem takiego tematu, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Otóż mam Vistę Ulmtimate x64 na komputerze Intel Core2quad q6600, GF GTX285, Płyta nForce SLI 750i (ASUS p5n-d), zasilacz 650W, karta dźwiękowa Creative X-Fi i pamięci 4x 2gb Kingston 800Mhz i wszystko by było fajnie, gdyby komputer nie został sklasyfikowany na 5.0. Wszystko mam na 5.9, a operacje pamięci mam jako 5.0. Nie podkręcam, ani nic bo się nie znam na tym, ale napięcie zwiększałem na 2.0V i wtedy miałem max. 5.1, może mi ktoś powiedzieć o co chodzi? Dlaczego Vista nie klasyfikuje tych pamięci na 5.9?

Pozdrawiam.

A zadam przewrotne pytanie: a dlaczego miała by je klasyfikować je na 5.9? :smiley:

A dlatego że odpalone na AMD Athlon 6000+ są klasyfikowane na 5.9 ;p i się wkurzam :slight_smile: Poza tym gdziekolwiek nie patrze to wszędzie każdy pisze, że ma 800 klasyfikowane jako 5.9.

to se ręcznie edytuj jeden plik i będziesz miał 5,9 :lol: :?

Można mieć wtedy nawet 9.9 dla ładnego wyglądu tych cyferek (albo jeszcze lepiej 7.9- styl “na Sevena”) :lol:

Sevena to zainstaluje jak tylko wyjdzie ;p nie chcę beta ;p Ale ja się serio pytam, bo komputer szybciej się uruchamia na AMD 6000+ i pamięci mają 5.9, a ja się dwoje i troje i nie mogę znaleźć nigdzie tematu dlaczego mi system działa tak, a nie inaczej :-x Najlepsze to jest to, że w EVEREST mam niższe timingi niż AMD, a mimo to klasyfikacja jest niższa.

Bo na platformie AMD kontroler pamięci jest zintegrowany w procesorze przez co operacje na pamięci są szybsze.

W Intelu nie bardzo (chyba dopiero i7 ma już zintegrowany kontroler). Taka prawda. Chcesz mieć 5.9? Nabij kabzę producentom szybszej pamięci albo nowego CPU (z płytą główną).

jak ja na patriotach llk 800mhz tez mialem 5.9

a na jakim procesorze?

Ja na swoich ddr1 mam indeks 5,9… :wink:

e2180@3.2ghz :stuck_out_tongue:

Już sobie zrobiłem, co prawda mam 5.1, ale w evereście wygrywam w każdej kategorii na tym AMD X2 6000+, więc nie wiem o co biega ;p Miałem ustawione timingi na 5-5-5-31, a zmieniłem na 5-5-5-18 i zawsze parę ns mam szybciej =D

dlatego że athlony mają wbudowany w sobie kontroler pamięci a ine athlony mają zintegrowany kontroler pamięci z procesorem a intele nie. Dopiero intele i7

ale masz problem. ja mam 4.1 za RAM i nie narzekam.