Pamięć masowa USB - sterowniki

(Login 0 0) #1

Mam problem z pamięcią masową - windows nie wykrywa telefonu. W telefonie ustawiłem tryb połączenia USB jako pamięć masowa. Dane:

System - Windows XP

Telefon - LG KU990 (Viewty)

Karta pamięci - MicroSD 2GB SanDisk

. Proszę o szybką pomoc.

(efazeti) #2

XP goły czy z SP?

(Seba86mu) #3

Zainstalowałeś oprogramowanie do komunikacji telefonu z komputerem ?

(niezDarek) #4

musisz zainstalować oprogramowanie aby komp mógł komunikować się z telefonem i na odwrót, nie zawsze jest także jak podłączysz telefon to wykrywa go jako dysk wymienny, pamięć masową, jeszcze radził bym sprawdzić czy w usb masz zasilanie bo czasami takie urządzenia potrzebują mimo że maja baterie

(Login 0 0) #5

Wcześniej zainstalowałem LG PC Suite. Przez ten program mi działa, jeżeli przełączę tryb połączenia USB na usługa danych. Może nie mam sterowników do pamięci.

(Seba86mu) #6

Skoro przez oprogramowanie LG Ci działa, to czemu z niego nie korzystasz ?

(Login 0 0) #7

Muszę skopiować foldery na kartę pamięci. A w LG PC Suite nie można kopiować folderów.

(niezDarek) #8

no to skopiuj na telefon a potem z telefonu na kartę jaki problem

(Login 0 0) #9

folderów nie da się przenosić

(andrzej928) #10

polecam kupić czytnik kart. Zaoszczędzisz dzięki temu trochę czasu i nerwów :slight_smile:

(Login 0 0) #11

andrzej928 dzięki zawsze się czytnik przyda, a teraz spróbuję z live cd. Dziękuję wszystkim :slight_smile:

(niezDarek) #12

troszeczkę pobuszowałem w necie i powinno być tak:

Menu > Ustawienia > Ustawienia telefonu > Łączność > Tryb połączenia Usb

i po podłączeniu do kompa powinno wykryć dysk wymienny więc powinno działać

(andrzej928) #13

Ja sobie kupiłem fany czytnik z kilkoma fajny bajerami do szufladki 5,25" czy tam gdzie cd-rom czy jak ktoś woli dvd :slight_smile: i odrazu pozbyłem się 3 zbędnych kabli, które zajmowały mi tylko tylne porty USB :slight_smile:

(niezDarek) #14

czytnik tez bardzo dobra sprawa ale akurat trzeba by było mieć przejściówkę z microSD na SD a nie każdy taką posiada