Pamięć masowa USB - sterowniki

Mam problem z pamięcią masową - windows nie wykrywa telefonu. W telefonie ustawiłem tryb połączenia USB jako pamięć masowa. Dane:

System - Windows XP

Telefon - LG KU990 (Viewty)

Karta pamięci - MicroSD 2GB SanDisk

. Proszę o szybką pomoc.

XP goły czy z SP?

Zainstalowałeś oprogramowanie do komunikacji telefonu z komputerem ?

musisz zainstalować oprogramowanie aby komp mógł komunikować się z telefonem i na odwrót, nie zawsze jest także jak podłączysz telefon to wykrywa go jako dysk wymienny, pamięć masową, jeszcze radził bym sprawdzić czy w usb masz zasilanie bo czasami takie urządzenia potrzebują mimo że maja baterie

Wcześniej zainstalowałem LG PC Suite. Przez ten program mi działa, jeżeli przełączę tryb połączenia USB na usługa danych. Może nie mam sterowników do pamięci.

Skoro przez oprogramowanie LG Ci działa, to czemu z niego nie korzystasz ?

Muszę skopiować foldery na kartę pamięci. A w LG PC Suite nie można kopiować folderów.

no to skopiuj na telefon a potem z telefonu na kartę jaki problem

folderów nie da się przenosić

polecam kupić czytnik kart. Zaoszczędzisz dzięki temu trochę czasu i nerwów :slight_smile:

andrzej928 dzięki zawsze się czytnik przyda, a teraz spróbuję z live cd. Dziękuję wszystkim :slight_smile:

troszeczkę pobuszowałem w necie i powinno być tak:

Menu > Ustawienia > Ustawienia telefonu > Łączność > Tryb połączenia Usb

i po podłączeniu do kompa powinno wykryć dysk wymienny więc powinno działać

Ja sobie kupiłem fany czytnik z kilkoma fajny bajerami do szufladki 5,25" czy tam gdzie cd-rom czy jak ktoś woli dvd :slight_smile: i odrazu pozbyłem się 3 zbędnych kabli, które zajmowały mi tylko tylne porty USB :slight_smile:

czytnik tez bardzo dobra sprawa ale akurat trzeba by było mieć przejściówkę z microSD na SD a nie każdy taką posiada