Pamięć nie może być read

Czyli taki bluescreen powodowany przez ntoskrnl.exe może wynikać z tytułowego problemu z pamięcią


Widzę, - płyta ma już kilka lat i wcale nie obsługuje windows 10
Fota066
Windows 10 może być awaryjny na te sterowniki ze strony asusa, znaczy - źle obsługuje w tym przypadku.

To jaki miałeś system wpierw?

Miałem Windows 7 i były problemy już wtedy.
Edit: Patrzyłem sobie z ciekawości czy coś się zmieniło po kilku minutach wyskoczył bluescreen tylko z kodem : irql not less or equal
Może to coś pomoże bo to już inny błąd


Wiem że kiedyś miałem problem na jakimś laptopie z tym BSOD i któryś film z YT mi pomógł, na pewno na tym laptopie miałem wyłączone szybkie uruchamianie.

Po próbach ze stronki teraz pojawił mi się bluescreen z błędem : " KMODE EXCEPTION_NOT HANDLED" może to pozwoli dowiedzieć się więcej co jest nie tak.

Większość sugeruje problem ze stwrownikami. Masz problem z jakimś urządzeniem w kompie? Zainstalowałeś/próbowałeś sterowniki dla windows 8.1 ze strony producenta czy uda się np chipset zainstalować?

Sterowniki są zaktualizowane przez menadżer urządzeń oraz program Driver Booster.
Dla płyty głównej zainstalowałem chipset ze strony producenta dla Windowsa 8 z powodu braku na win 10.
Na komputer nie moge narzekać, wszystko było okej.
W grze błąd wyskakuje po kilku minutach i co trzeba zaznaczyć to tylko w niej.
W sumie to było już kilka nowych błędów o których pisałem, problem tytułowy nie występuje za to pojawia się już tylko bluescreen, który jest znacznie gorszy.
Próbowałem wszystkiego co było napisane w tym poście i na innych stronach, ale nic nie pomoglo. Niestety tracę nadzieje, że uda się to naprawić :frowning:

Bóg cię opuścił, że używasz tego badziewia? Tam możesz ewentualnie sprawdzić czy jakieś sterowniki masz nieaktualne ,ale pod żadnym pozorem nie instaluj z jego pomocą czegokolwiek, bo sobie możesz sieczkę zrobić.

DDU

i wywalasz wszystkie sterowniki GPU AMD

Potem instalujesz najnowsze sterowniki ze strony AMD

Resztę sterowników zaciągasz ze strony ASUSA. Powinny być kompatybilne z Windowsem 10, a najlepiej teraz powinieneś ponownie czystkę zrobić stawiając Windowsa 10, bo nie wiadomo co Driver Booster odwalił Ci w systemie - zaorać to co jest i stawiać od zera. Może być też tak, że siada Ci karta graficzna skoro takie błędy są tylko w grach. Przydałoby sie puścić test np. Furmarka.

A ja zadam pytanie z innej parafi - jakie masz temperatury CPU / RAM / GPU w chwili występowania błędu (najlepiej jakiś overlay co pokazuje bezpośrednio w grze)? Fabryczny system nie powinien być nigdy problemem, ale jak nie wymieniałeś pasty przez ileś lat i/lub kręciłeś prockiem to błędy wykonania mogą się objawić na bardzo przegrzanym CPU

Driver Booster już usunąłem, sterowniki mam aktualne ze stron, także powinno być oki w tym temacie. Grafika jest najnowsza z całego sprzętu, bluescreeny są tylko na jakimś mocnym użyciu komputera.
Jeśli chodzi o temperatury, nagrałem sobie ekran telefonem przy odpalonej grze i czekałem na błąd. Używałem programu Speccy pokazywał mi poszczególne temperatury na chwilkę przed bluescreenem:
CPU AMD FX- 8350 : 60 stopni ( mocno skoczyło do 55-61 stopni po odpaleniu) , normalnie bez obciążenia mam 30 stopni
Płyta główna ASUSTeK M5A97 PLUS Socket 942 : 36 stopni ( praktycznie bez zmian do pracy bez obciążenia)
Grafika ATI Radeon RX 460 2048 MB : 67 stopni, bez obciążenia temperatura około 40 stopni
Jeśli chodzi o temperatury to wcześniej wyskakiwał mi tylko błąd z tytułu i wywalał grę bez wywalenia całego systemu, teraz mam tylko bluescreeny bez tego błędu.
Czasami wiatrak na radiatorze lekko głośniej rzęzi i nie jest to spowodowane obciążeniem i szybsza pracą.
Bluescreeny powoduje jedyny błąd jakim jest ntoskrnl.exe , tylko z nim trzeba się uporać

60 stopni dla twojego AMD to dużo, producent deklaruje maksymalną temperaturę pracy na 61’C. Wymień pastę, odkurz wnętrze :slight_smile:

Nałożyłem pastę i nie ma już bsod’ów, temperatura cpu spadła o 10 stopni podczas obciążenia. Dzięki za pomoc :wink:

1 polubienie