Pamieć ram 1833MHz a płyta główna 1600MHz

Witam, zamówiłem pamieć ram 2x8GB 1833MHz, do mojego dell precision m4600 (wersja z i7 4rdz), ale z tego co wyczytałem ze specyfikacji moge tam wsadzić 32GB 1300MHz v 16gb 1600MHz. Jednak na stronie producenta u ktorego robilem zamowienie, jest napisane iż ramy będą pasować. Jak to jest? Czy ta pamięć będzie działać, tylko na 1600MHz? Jak ze stabilnością systemu?

Pozdrawiam!

po prostu bedzie mniej mhz :slight_smile: spadku wydajnosci ani stabilnosci nie odczujesz :slight_smile: o ile to nie pamięc nie wiadomoego pochodzenia :slight_smile:

Najpewniej zwolnią do taktowań obsługiwanych przez płytę laptopa. Problem gdyby nowe pamięci wymagały zbyt dużego napięcia, wtedy laptop może na nich nie ruszać. Były takie przypadki gdy fabryczne pamięci miały napięcie 1.35V, a użytkownik chciał zamontować modele pod 1.5V.

Oznaczenie częstotliwości na pamięciach dotyczą wartości maksymalnych, do których producent gwarantuje, że będzie działać (na wspieranym sprzęcie). Nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby działały wolniej. 

Mowa oczywiście o częstotliwości, a nie o napięciu. Napięcie musi być takie jakie podaje producent (najczęściej podaje tabelki w zależności od częstotliwości). 

Płyta po włożeniu pamięci sama ustawi tak, aby było dobrze (odpaliło się). Niekoniecznie optymalnie.

Dziękuje za odpowiedź Panowie.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, zamówiłem te kości:

A w specyfikacji mojego Della:

http://i.dell.com/sites/doccontent/shared-content/data-sheets/en/Documents/precision-m4600-spec-sheet.pdf

I teraz nie wiem czy to w ogóle będzie pasować? ;/

SODIMM to pamięci do laptopów. DIMM to desktopowe.