Pamięć RAM - 667 czy 800 Mhz

Witam,

mam taki dylemat. W najbliższym czasie będę robił upgrade kompa. Mam zamiar zacząć od RAM’u bo obecnie tylko 1 GB :wink:

Co będzie wydajniejsze - 3x1GB GoodRam DDR2 800 Mhz i 1 GB DDR2 667 Mhz, żeby mieć DualChannel, mimo że osiemsetki będą pracować na wolniejszej częstotliwości, czy wywalić tę jedną kość i mieć 3 GB 800 Mhz ? Czy może dokupić 3 GB 667 Mhz i mieć 4 te same kości ?

800MHz niech pracują same, chyba, że potrzeba ci aż 4GB pamięci - jeśli nie, to zostawiłbym 3GB 800MHz.

A może sprzedać 1GB 667 MHz i kupić 2x2GB 800MHz ? Sam tak ostatnio zrobiłem tyle że ja miałem 2x512MB :slight_smile:

Zależy jakiego masz procka i chipset jak Intel to sie nie zawsze 800 bedzie pracowało z ta prędkościa. Ale i tak różnica żadna w cenie więc bież 800.

W normalnej pracy nie poczujesz różnicy pomiędzy 667 a 800 - chyba że ze stoperem mierzysz czas wykonywania czegoś. Lepiej mieć więcej RAMu, który i tak jest superszybki w porównaniu do innych urządzeń spowalniających pracę systemu aniżeli mieć mniej trochę szybszego RAMu. W grach to już można się zastanowić co lepiej wziąć.

No właściwie jedyne co będzie czerpać zasoby kompa to gry, bo tworzenie w php czy tam pisanie w C++ niezbyt zużywa kompa xD I tak myślę że chyba lepszym wyjsciem będzie dokupienie tych 3 GB 667 Mhz, żeby się nic ze sobą nie gryzło :wink: No ale czekam na dalsze sugestie ^^