Pamiec ram 667MHz czy 800

Stanalem przed zakupem pamieci operacyjnej.Interesuje mnie 2 Gb.Posiadam płyte główną ASROCK 4CoreDual-SATA2 R2.0 taka jak ta http://www.ceneo.pl/1239409 czy moze mi ktos odpowiedziec na kilka pytan.

1.W instrukcji mam napisane ze ddr 2 667 MHz czyli jakbym kupil 800MHz to juz ie beda chodzily?

2.Lepiej kupic 2 Gb w jednej kosci czy w dwóch

3.Jakiej firmy polecacie ram a jakiej stanowczo odradzacie i czy to ma duze znaczenie.

4.Czym powinienem sie sugerowac kupujac pamiec cena iloscia Mhz co jest najwazniejsze

A tak offtop czy ta płyta za ta cene jest dobrym wyborem czy przepłaciłem i jakies info co jest good w niej a co nie

  1. będzie działać ale jako 667, czyli zwolnią

  2. jeśli chcesz mieć dual channel to 2 kości

  3. zależy czy chcesz robić O/C, jeśli nie to wystarczą zwykłe GoodRamy

offtop - płyta lipna, zły wybór (żeby nie powiedzieć bardzo zły)

Zwykłe goodramy do o/c nie są najgorsze - 1000mhz robią :stuck_out_tongue:

Mógłbys powiedziec co z nia nie tak facet ze sklepu zachwalal i ze on taka ma i namawial jakbym to od niego kupował.Musiał dopasowac pod starego kompa bo stara karta mi sie spaliła moze dlatego.

Wg mnie plyta nie jest najlepsza poza stabilnoscia to chyba nic nie reprezentuje.

jesli mialbym ci tu cos polecic nie drogiego to moze ASus M57-SLI Deluxe.

Płyty AsRocka są tragiczne. Kupowałem kiedyś procesor i prosiłem o płytę do niego. Wredny sprzedawca zaoferował mi właśnie AsRocka na socket 754 (mógł na 939, dużo lepszy i razem było by 20zł więcej). Płyta chodziła 3 lata aż do wymiany, ale po pół roku spaliła się karta sieciowa, później były jajka z wykrywaniem dysków i napędów. Po odłączeniu nagrywarki komputer nie wstawał. Musiałem podpinać zwykłego CD-R żeby w tym czasie nagrywarka mogła chodzić w innym komputerze. Najgorsze w tej płycie jest to, że nie chciała się spalić i nie miałem motywacji do wymiany. Teraz nie oddałbym jej nawet za darmo, żeby przyszły użytkownik przypadkiem nie zeskoczył z mostu :slight_smile:

W dwóch

Trochę mało mam zaufania do Kingston`ów.

CL, MHz,

Jeśli chcesz mieć potem więcej ramu niż 2GB to lepiej w jednej pamięci. Niedługo 2GB nie będą wystarczyły.

Himak dzieciaku ale głupoty piszesz, do czego 2GB nie będzie mu wystarczało?

Mówię chyba że w przyszłości.

Z tego co wiem to ta płyta ma ograniczenie do 2 gb.Spojrzcie w link w 1 poscie tam pisze 2 gb max.Moze byc wogóle taki ogranicznik przeciez to bez sensu?

Pewnie do gier bo po to kupuje.Ale najpierw musze zmienic karte graficzna ta co mam to porazka ge force 6200 agp.Ale do lepszej karty potrzebe pewnie jest tez mocniejszy zasilacz.teraz mam 250w

CAS latency im mniejsza tym lepiej?To jest chyba jakis czas w jakim komp dostanie sie do pamieci ale pewny nie jestem

Tak, im mniej tym lepiej. 2x1024MB spokojnie ci wystarczy.

Ale płyta moze mieć ograniczenie np:2gb i wiecej nie?

Tak,może mieć takie ograniczenie.