Pamięć ram 8 GB- zgodność z płytą główną

Zastanawiam się nad rozbudową mojego laptopa. Myślałem o dodaniu jednej kości RAM 8GB, bo chcę mieć możliwość dodania kolejnych 8 (aktualnie mam wolne 2 sloty). Czy moja płyta główna jest zgodna z pamięciami 8GB? To jest wynik CPU-Z.

Pozdrawiam,

enedil

A model laptopa to?

Dell Inspiron 17R 5720.

Max obsługuje 8 GB - najlepiej 2x4 GB.

http://www.memorystock.com/memory/DellI … R5720.html

Coś się nie zgadza. Przy zakupie miałem wbudowane 8 gb w postaci 2x4gb, ale wciąż mam 2 miejsca wolne (nic nie zmieniałem jeszcze). W tym linku, który podałeś/łaś jest napisane, że komputer ma tylko 2 sloty. Jednak z wnioskuję, że prawdopodobnie musiałbym kupić 2x4gb. Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam,

enedil

A to na pewno banki na pamięć? sprawdź.

Hej,

Ale otwierałeś laptopa i widziałeś te dodatkowe porty na RAM? Niekiedy programy błędnie podają ilość slotów na pamięć RAM. Sprawdź na przykład innym programem, jak choćby HWInfo, lub zdejmij pokrywę laptopa i zajrzyj do środka.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Otwierałem, bo wcześniej miałem problem - dysk wypadał, bo nie było śrubek. Wtedy widziałem 2 wolne sloty. Były takie same jak tamte pozostałe, poza tym gdy kupowałem, było napisane, że są 4 miejsca.

Pozdrawiam,

enedil

I tak, może i masz 4 banki pamięci,ale:

  • w przypadku CPU I5 w laptopie działają dwa banki i max 8 GB

  • w przypadku CPU I7 w laptopie działają cztery banki i max 16 GB.

Podobno działają 2x8 GB na I5,ale robisz na własną odpowiedzialność.

I jaki masz CPU?

Mam i7.

Dlatego napisałem na forum, bo nie byłem pewien, czy jest to możliwe.

To przy I7 dołóż takie same jak masz dwa moduły 2x4 GB do wolnych slotów.

Muszą być takie same, jak tamte wbudowane?

Najlepiej kup moduły tego samego producenta co masz zainstalowane i o tych samych parametrach lub inne o takich samych parametrach jak obecne.