Pamięć ram 8GB - co wybrać

Mam w swoim komputerze zamontowane 3x2GB pamięci Goodram 1600MHz CL9 PC3-12800. Wszystkie pochodzą z tej samej serii i są ze sobą w 100% kompatybilne. Moja płyta główna to:

MSI B85M-E45 wspierająca kości o taktowaniu do 1600MHz.

 

Ostatnio zastanawiam się jednak nad rozbudową pamięci do 8GB i mam do was pytanie. lepiej sprzedać to co mam i kupić zestaw 2x4GB (proszę o jakieś propozycje) w cenie około 250zł czy może dołożyć po prostu dodatkowe 2GB (może być problem ze znalezieniem jeszcze jednej takiej kości ale może jakaś inna będzie pasować)?

 

Z góry dziękuję za wszystkie porady

Pozdrawiam

Teoretycznie inne powinny pasować. Teoretycznie, bo zdarza się że częstotliwość i timingi są identyczne, ale pamięci i tak nie działają w dualu. Myślę, że lepiej będzie sprzedać obecne i kupić http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/

Też mi się wydaje, że wymiana kości będzie lepszym rozwiązaniem. Dzięki za polecenie tych kostek. Orientujesz się może ile mniej więcej są warte kości, które obecnie posiadam? Obecnie na allegro nie znalazłem takich pamięci i nie znam ich rynkowej wartości.

Źle szukałeś. Myślę że za około 60 złotych powinieneś je dość łatwo sprzedać, za większą kwotę na pewno będzie zdecydowanie trudniej.

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam