Pamięć ram a płyta główna

witam mam pytanko otóż posiadam płytę główną GA-8I915P Duo (rev. 2.0) i kość ramu 1GB 533MHz GoodRam chciałbym dokupić Ram ale jest problem ze znalezieniem Ramu o częstotliwości 533MHz czy jakbym włożył Ram o wyższej częstotliwości np 667 to też by on działał dobrze? wiadomo że wtedy by miał on częstotliwość 533 tak?

lukaszm , możesz wsadzić nawet 800mhz… tylko płyta je spowolni do 533mhz… i zmniejszy się CL :wink:

Skoro szukasz 533MHz RAMki to mam do opylenia 2 komplety DDR2 w każdym 2x512MB z GoodRamu (wymieniłem se na nowe a te leżą w pudełku i kurz się na nich zbiera :stuck_out_tongue: ), jak jesteś zainteresowany daj znać.

wystaw je na allegro i nie śmieć na forum… forum to nie słup ogłoszeniowy…

kukacz , na mojej płycie mam 4 sloty 2 na ddr i 2 na ddr II z tego jeden mam już zajęty 1GB więc na co mi 512mb

a tak na powaznie nie to nie wiem czy nie wymienić płyty głównej na nowszą teraz mam Gigabyta i jestem z niej zadowolony niestety jest już stara jaką byście mi polecili pod procka Intela w niedalekiej przyszłości mam zamiar kupić Intel Core2Duo

Jak masz zamiar zmienić płytę pod Core 2 Duo to nie za drogie a dobre : Foxconn P35S-A lub Abit IP35 obie w granicach 320 do 330zł, trochę tańszy Abit IP35-E około 280zł. Tylko tutaj w grę wchodzą RAMy DDR2.

co?

gigabyte p31 ds3l to bardzo dobra płyta… kręci się jak fox i abit…

kosztuje 200zł ale ma ddr2 i pci-e… i oczywiście socket 755…

kręcenie płyt mnie nie interesuje

bo się nie da… można podkręcić procka… albo ramy… albo oba naraz :smiley:

tak jak wspomnieli uzytkownicy wczesniej kup 667Mhz i poprostu taktowanie zostanie obnizone do 533Mhz także chyba nie ma juz rzadnego problemu :smiley: pozdrawiam :stuck_out_tongue:

ale mi chodziło ogólnie że nie będę nic podkręcał zle napisałem sorry…

tylko tak się zastanawiam czy nie lepiej dołożyć i wymienić płytę główną i kupić już 2GB Ramu… Jeśli chodzi o płyty główne to interesowałyby mnie z obsługą DDR2 i DDR3