Pamięć RAM, BIOS, PŁYTA GŁOWNa?

Witam,

Mam mały problem i dokladnie nie wiem z czym…

Posiadam płyte głowną ASROCK K7VT2 a moj problem jest nastepnujacy:

Nie czyta mi wiecej niz 128 RAM … mam 4 kosci po 128 MB SDR (133MHZ) , 256 DDR(266 MHZ), 512 DDR(266 MHZ).

Gdy wkladam kazda 128mke z osobna czyta je… gdy wkladam dwie 128ki czyta mi nadal 128 i nie wazne jaka kombinacje zrobie z tymi koscmi i w jakie sloty wloze zawsze jest tak samo.

Moja płyta obsluguje Pamieci SDR I DDR, gdy wkladam pasujace (teoretycznie bo czestotliwosc sie zgadza z płyta glowna) kosci DDR 256 czy 512 komputer sie wlacza i po kilku sekundach pika jakby wogole nie widzial RAMU…

Jedni mowia ze mam za stara plyte glowna i mi wiecej nie czyta, inni ze mam jakies ograniczenie w biosie …

Prosze o jakakolwiek podpowiedz co moze byc przyczyna, co trzeba zmienic…

Pozdrawiam

MOJE GG 3375111

santiago89 spróbuj zresetować BIOS.

To niestety nic nie daje… wlasnie zapominalem dodac ze probowalem

SD Ramy powinny Ci działać bez problemu .

Ale Człowieku JAK WSADZISZ SD RAM I DDR TO JAK MA CI TO DZIAŁAĆ ?!?!

NIE BĘDZIE

Ludzie … Przeciez nie napisalem nigdzie ze wlozylem DDR i SDR razem az taki tepy nie jestem;d chodzi o to ze SDR czyta tylko 128 - niewiecej a DDR wogole nie czyta

4 kości pamięci w ta płytę nie wsadzisz… ona ma # Ram: 2 x DDR PC200,PC266 (max: 2 GB) # Ram: 2 x SDRAM PC133 (max: 1 GB)

czyli albo używasz TYLKO i WYŁACZNIE DDRów i wtedy możesz wsadzić MAX 2 giga w nią czyli 2 paski po jeden gida, albo używasz TYLKO i WYŁĄCZNIE SDRAMów i wtedy max wkładasz 2 paski po 512 czyli razem 1Gb. MIESZAĆ nie wolno! Wsadź tę 512 w slot i jak się włączy komputer kombinuj w ustawianiach biosu.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 538#302538