Pamięć RAM - Czy będzie pasować?

Witam.

Niedawno postanowiłem dokupić kość pamięci 2 GB Ram-u. Zainstalowałem program CPU-Z i dowiedziałem się, że mój komputer obsługuje pamięć DDR2 (komp ma 6 lat ;/ ) A parametry pamięci to: taktowanie 266 mHz i CL4 (nie wiem co znaczy to CL4). A więc postanowiłem dokupić pamięć RAM, a jej parametry to: 2GB, taktowanie 667mHz i CL5.

Moje pytanie jest takie: Czy jeżeli pamięć wbudowana w mój komputer taktuje 266mHz i posiada CL4 to czy będzie do niego pasowała pamięć z CL5 i taktująca 667mHz? Wybaczcie, jeżeli to pytanie jest dość banalne; jestem zielony w tym temacie.

Z góry dzięki i pozdrawiam :slight_smile:

cimky

Podaj model płyty głównej.

P.S. Programy pokazują rzeczywiste taktowania pamięci, w Twoim przypadku efektywne wynosi 2x266MHz = ~533MHz.

Model: Intel Corporation CAPELL VALLEY(NAPA) CRB

Chipset: i945GM

Czyli pamięć nie będzie pracować z komputerem?

Pamięci chcę kupić na tej aukcji:

http://allegro.pl/2gb-goodram-2-gb-ddr2-pc2-5300-667-mhz-cl5-fv-ram-i2161200270.html

Biorąc pod uwagę, że podałeś model płyty głównej stosowanej w laptopach - na 100% nie będzie pracować.

Hej,

Faktycznie, płyta jest oparta na chipset’cie stosowanym w rozwiązaniach mobilnych. Do takiego komputera pasować będzie na przykład ta pamięć - ten sam sklep tyle że pamięć do laptopów 2GB 533MHz CL4.

Dodatkowo sprawdź - na przykład przy pomocy darmowego programu Speccy - ile na płycie głównej jest banków pamięci. Czasami zdarzały się bowiem modele, które posiadały tylko jeden slot na pamięć RAM. Sprawdź też - najlepiej w instrukcji do laptopa - jaka jest maksymalna wielkość obsługiwanej pamięci RAM. Chipset na pewno obsłuży 4 GB, ale płyta już niekoniecznie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

@Dimatheus

Dzięki wielkie, za podanie linka :slight_smile:

Hej,

Nie ma sprawy. Daj tylko znać, czy pamięć działa w laptopie bez zarzutu.

Pozdrawiam,

Dimatheus