Pamięc RAM DDr Dimm - kilka pytań

Witam,

mam kilka pytań związanych z modernizacją mojego kompa. Otóż posiadam Pentium 4 [2.40GHz], 512 MB RAM - pamięć pracuje w trybie dual.

Zamierzam dołożyć trochę ramu (najlepiej do tego co już mam), aby programy szybciej się ładowały i komp nie dogrywał tak strasznie…

Teraz mam 2x256 TiwnMos CL2.5 DUAL. Chcę dołożyć 2x256GB lub 2x512MB, najprawdopodobniej CL3 (CL2.5 trudno znaleźć) - wówczas pamięci nie będą pracowały w trybie dual, ale za to fizycznie będzie jej więcej.

  1. Rozumiem, że jak kupię 2x256 (takie np. http://www.allegro.pl/item670548906_pamiec_ram_kingston_hyperx_2_x_256mb_ddr400_cl2.html), to nie bedą współpracowały z moimi w trybie DUAL (dual czyli tylko jedna para, tak?)

  2. Czy może warto dokupić bardziej 2x512MB różnych producentów (znaleźć najtańsze oferty), włożyć do kompa i mieć fizycznie 1.5GB Ramu w czterech kosciach, ale bez duala?

  3. Opcja trzecia - kupno 2x512MB w dualu, a sprzedanie tych moich. Wówczas miałbym “tylko” 1 GB zamiast 1.5, ale pracujący w dualu…

  4. Pytanie czysto techniczne. Mam aktualnie pamięci jednostronne, czy muszę dokupować takie same, czy to nie ma znaczenia?

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Wszystko zależy od płyty głównej. Jaka płyta?

Płyta główna to MSI 865PE Neo2. Wg instrukcji mogę wsadzić max 4gb, po 1gb w każdy slot pamięci…

I poważnie zastanawiam się nad kupnem 2x512MB *1GB) i dołożyc to do tego co już mam. Miałbym 1,5GB, ale nie wiem czy to działałoby w dualu…

Pozdrawiam.

TWOJA PŁYTA MA 3 SLOTY PAMIĘCI ,dwa jednego koloru to jest -dual wykorzystujesz jak masz tylko dwie kości kupione w dualu [2 w jednym opakowaniu].Obsługiwana przez płytę pamięć to 3 MB. Trzecia kość może uzupełnić już posiadaną pamięć

ale musi mieć tą samą częstotliwość co twoje kości [400 MHz]. Opóźnienie CL 2,5 lub 2.

Najlepsze rozwiązanie to 3 kości jednakowe.