Pamięć RAM DDR PC3200 problem z odczytem

(Patrykozlowski) #1

Witam zakupiłem dziś dwie kości pamięci ram DDR PC-3200 a dokładniej: Samsung M368L2923DUN-CCC , a moja płyta główna to Msi K8M Neo-v .

Po włożeniu kości do komputer komputer włącza się bardzo wolno gdy spojrzałem do zakładki system w windowsie wykrywa on tylko 256 MB RAM ale CPU-Z wykrywa 2048 MB a więc ramy (działają tak mi się wydaje) słyszałem aby zaktualizować BIOS , gdy wchodzę w bios pisze ,że 3.31a a gdy wchodzę do Live Update 5 (od msi) pisze BIOS 7.0 a więc jaką mam wersję biosu ? Jeśli chciałbym zaktualizować biosa to jak to zrobić słyszałem ,że trze to jakoś flashować czy coś takiego .

Czy możecie coś mi doradzić ? Na razie komputer chodzi na starych ramach.

p.S

System to: Windows 7 home premium 32 bit sp1

Pozdrawiam

Pon.Lok , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

(eddie71) #3

Na stronie:

http://pl.msi.com/product/mb/K8M-Neo-V.html#/?div=BIOS

jest podane:

"The MSI live Update only support BIOS Version 7.xx. Please update BIOS from 3.70 to 7.00 manually so MSI live Update can support the later BIOS".

Wynika z tego,że narzędzie Live update możesz wykorzystać wtedy gdy będzie wydany nowszy bios a na to się nie zanosi bo płyta główna pochodzi z około 2004 roku.Bios musisz zaktualizować manualnie.

Pamięci DDR1 często miały kłopot z kompatybilnością z płytami oraz z innymi pamięciami na płycie.

Przeczytaj też ograniczenia stawiane wobec pamięci:

http://pl.msi.com/product/mb/K8M-Neo-V.html#/?div=Detail

Spójrz na ostatnią pozycję w tabelce dotyczącej pamięci.

Jest tam podane,że jeżeli pamięci są dwustronne to ich prędkość maksymalna nie przekroczy 333mhz.

(Patrykozlowski) #4

Niestety zmiana taktowania pamięci z 400Mhz na 333Mhz nie pomogło fakt nie zmieniałem napięci napięcie jest automatyczne chyba (SPD) , czy napięci też trzeba zmniejszyć do napięcia pamięci czyli 2.5 ?

A czy to może być wina zasilacza ?

(eddie71) #5

Czy bios zaktualizowałeś?

Chociaż to para identycznych to jednak warto sprawdzić jak pracuje na jednej tylko kości i później na drugiej.

(Patrykozlowski) #6

A więc tak biosa nie aktualizowałem pierw bym musiał do 3.7 a potem do 7.0 ? Zaktualizowałbym ale słyszałem ,że trzeba flasować a tego nie potrafię, słyszałem również ,że płyta może się uszkodzić. Włożyłem pierw jedną pamięć ale nie zmniejszyłem taktowania i nadal było 256 mb. Czasami gdy są włożone obydwie pamięci to windows nie chce wstać tzn ładuje się dłużej niż przy jednej pamięci.

Pozdrawiam

(eddie71) #7

Od razu aktualizujesz do 7.0 ,tylko że nie narzędziem Live Update.

Po ściągnięciu pliku (7032v70 - 357 kB) i wypakowaniu jest tam pełna instrukcja.

Śledząc opisy nowych Biosów nie ma tam nic o pamięciach.

Tak więc tak na prawdę możesz sobie to odpuścić bo nie poprawi to współpracy Biosu z pamięcią.

Spróbuj popracować na jednej kości,czy zauważysz przyśpieszenie.