Pamięć RAM DDR PC3200 problem z odczytem

Witam zakupiłem dziś dwie kości pamięci ram DDR PC-3200 a dokładniej: Samsung M368L2923DUN-CCC , a moja płyta główna to Msi K8M Neo-v .

Po włożeniu kości do komputer komputer włącza się bardzo wolno gdy spojrzałem do zakładki system w windowsie wykrywa on tylko 256 MB RAM ale CPU-Z wykrywa 2048 MB a więc ramy (działają tak mi się wydaje) słyszałem aby zaktualizować BIOS , gdy wchodzę w bios pisze ,że 3.31a a gdy wchodzę do Live Update 5 (od msi) pisze BIOS 7.0 a więc jaką mam wersję biosu ? Jeśli chciałbym zaktualizować biosa to jak to zrobić słyszałem ,że trze to jakoś flashować czy coś takiego .

Czy możecie coś mi doradzić ? Na razie komputer chodzi na starych ramach.

p.S

System to: Windows 7 home premium 32 bit sp1

Pozdrawiam

Pon.Lok , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Na stronie:

http://pl.msi.com/product/mb/K8M-Neo-V.html#/?div=BIOS

jest podane:

“The MSI live Update only support BIOS Version 7.xx. Please update BIOS from 3.70 to 7.00 manually so MSI live Update can support the later BIOS”.

Wynika z tego,że narzędzie Live update możesz wykorzystać wtedy gdy będzie wydany nowszy bios a na to się nie zanosi bo płyta główna pochodzi z około 2004 roku.Bios musisz zaktualizować manualnie.

Pamięci DDR1 często miały kłopot z kompatybilnością z płytami oraz z innymi pamięciami na płycie.

Przeczytaj też ograniczenia stawiane wobec pamięci:

http://pl.msi.com/product/mb/K8M-Neo-V.html#/?div=Detail

Spójrz na ostatnią pozycję w tabelce dotyczącej pamięci.

Jest tam podane,że jeżeli pamięci są dwustronne to ich prędkość maksymalna nie przekroczy 333mhz.

Niestety zmiana taktowania pamięci z 400Mhz na 333Mhz nie pomogło fakt nie zmieniałem napięci napięcie jest automatyczne chyba (SPD) , czy napięci też trzeba zmniejszyć do napięcia pamięci czyli 2.5 ?

A czy to może być wina zasilacza ?

Czy bios zaktualizowałeś?

Chociaż to para identycznych to jednak warto sprawdzić jak pracuje na jednej tylko kości i później na drugiej.

A więc tak biosa nie aktualizowałem pierw bym musiał do 3.7 a potem do 7.0 ? Zaktualizowałbym ale słyszałem ,że trzeba flasować a tego nie potrafię, słyszałem również ,że płyta może się uszkodzić. Włożyłem pierw jedną pamięć ale nie zmniejszyłem taktowania i nadal było 256 mb. Czasami gdy są włożone obydwie pamięci to windows nie chce wstać tzn ładuje się dłużej niż przy jednej pamięci.

Pozdrawiam

Od razu aktualizujesz do 7.0 ,tylko że nie narzędziem Live Update.

Po ściągnięciu pliku (7032v70 - 357 kB) i wypakowaniu jest tam pełna instrukcja.

Śledząc opisy nowych Biosów nie ma tam nic o pamięciach.

Tak więc tak na prawdę możesz sobie to odpuścić bo nie poprawi to współpracy Biosu z pamięcią.

Spróbuj popracować na jednej kości,czy zauważysz przyśpieszenie.