Pamięć RAM DDR2 czy DDR3 - warto dopłacać?

Muszę wybrać pamięć RAM do wydajnego komputera biurowego i mam dylemat. Po pierwsze nie wiem na jaki rodzaj pamięci się zdecydować. Czy warto dopłacać za DDR3? Jest zauważalnie szybsza niż DDR2? Inną sprawą jest ilość pamięci. Komputer będzie chodził pod Windows XP 32-bit, więc nie wiem czy jest sens pakować 2 x 2 GB?

Jak dla mnie ceny DDR3 są jeszcze trochę za wysokie, więc zdecydowałbym się pozostać na DDR2.

Co do ilości myślę że 2GB spokojnie wystarczą, po drugie i tak 32-b XP nie wykorzysta 4GB ramu.

Pozdrawiam

OK, dzięki za poradę. Jeśli ktoś ma inną sugestię to zapraszam do wypowiedzi, chętnie poczytam, żeby bardziej się rozeznać w temacie.

Jeszcze jedno DDR2 800 MHz, czy szybsze?

Dodam jeszcze, że procesorem w zestawie do tej pamięci ma być Intel Core 2 Duo E8200.

Zdecydowanie wybierz pamięć DDR 3,jest może droga na obecne czasy,ale za to bardzo szybka,tylko musisz mieć wejście na pamięc DDR 3 na swojej płycie głównej.Pozatym 32 bitowa wersja xp obsługuje max 3 GB pamięci,ale 2 GB w zupełności mu wystarcza,A jesli chodzi o szybkość to weź 1200 lub 1600 MHz.Nieprawda ze ddr 3 jest wolniejsze od ddr 2 to wszystko zalezy od tego jaka predkosc sie kupuje i jaka ilosc pamieci,nie zaleca sie laczenia pamieci,pamiec musi byc jednakowego typu,Ja bym proponowal 2 GB DDR 3 + 1GB DDR3

bierz dobre 2x1gb ddr2… ddr3 jest wolniejsze od ddr2… no, może w jednym programie ddr3 wygrywa ale w reszcie ddr2 góruje :wink:

będziesz kręcił kompa?

Nie będzie podkręcany. JW, do tego C2D E8200. Dobry wybór?

bedzie dobry a ile GHz???

2 x 2,66 GHz, 1333 MHz FSB.

http://www.komputronik.pl/Procesory/Int … ,id,50648/ ten jest lepszy 3.00 GHz i niewiele drozszy

W dniu 19.06.2008 , o godzinie 18:18 został dopisany post przez Scorpion18

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/ … ,id,42323/ polecam tez ten dysk twardy

:x

jeśli nie wiesz ile ten procek ma GHz ?! każdy to wie

2,66GHz ale po OC może mieć 4GHz :wink:

W dniu 19.06.2008 , o godzinie 18:20 został dopisany post przez klopas

Scorpion18 , samsung f1 będzie lepszym wyborem a te 3ghz można zrobić na e8200 przy boxie…

Scorpion18 , samsung f1 będzie lepszym wyborem a te 3ghz można zrobić na e8200 przy boxie…

Skoro o dysku twardym ktoś wspomniał… Aż 1 TB niepotrzebny, ale mam inne pytanie: wybierać dysk z zapisem prostopadłym, czy niekoniecznie?

zdecydowanie z zapisem prostopadlym,przyspieszy to zapisywanie danych

bierz samsung f1 250gb… jest cichy i bardzo szybki…

lub 320GB :slight_smile:

hahahaha, takie rady to wiesz :x

DDR2 są szybsze niż DDR3 DDR3 są o wieeeele droższe niż DDR2,

VPN

weź 2GB DDR2 np. OCZ Platinum rev.2 CL4 2x1GB za 130zł w zupełności wystarczą do biurowego kompa(oczywiście nie mówimy o OC)

chyba VPN , a nie Scorpion18 , :stuck_out_tongue:

PS. nie lepiej patrioty llk? w sumie do ok 1000mhz się pokręcą ale nie są drogie a z nudów może podkręci zestaw :stuck_out_tongue:

Na allegro lepsze okazje

http://www.allegro.pl/search.php?string … nd+axeram+

Pamiątki około 1100 mhz zrobią ;p

Sam poszukam ludka który kupi moje patrioty i kupuje, jeszcze jakby dwustronne ;d

Dobra, dobra, ja tylko składam zamówienie, reszta mnie nie interesuje. Dzięki za pomoc, chyba mam już gotowy zestaw, więc temat uznaję za zakończony :slight_smile:

A więc coś kosztem czegoś… DDr3 - dużo megaherców ddr2 niższe timingi ! Jedno woli to drugie to …

Ram DDR3 będzie opłacalny jak wyjdą nowe procesory Intela Nehalem na Socket 1366 i procesory AMD na Socket AM3 bo płyty pod te sockety będą miały tylko sloty na ram DDR3 i oczywiście jak ramy DDR3 stanieją bardziej.

Nie polecaj wersji 250GB, 500GB i 750GB, tylko 320GB, 640GB i 1 TB one są dużo szybsze.

Jak już 250GB to WD AAKS.